Zamanı Değil! Bence Tam Zamanı!

20 Kasım 2015

Merhaba,

Birçok insanın sizi kısıtladığı, hevesinizi kırdığı ya da kendinizi kısıtladığınız iki kelime “zamanı değil”, ya da 3 kelime “hiç zamanı değil!” Bazı şeyleri zamanı geldiğinde, fikir ortaya çıktığında, en heyecanlı anınızda yapmazsanız, yani demek istediğim tam zamanında yapmazsanız çok isteseniz bile aynı heyecan, istek ve yaratma gücü eriyor! Mesela benim fikre olan inancım gidiyor. Yapmayın bunu kendinize. Bu aralar özellikle İMA’dan aldığım kursta farkında bile olmadan o kadar şey katıyorum kendime bunun tüm hayatıma dokunduğumu hissediyorum, birçok şeye farkındalığım artıyor. O nedenle kıstlamayın kendinizi ve kimsenin kısıtlamasına da izin vermeyin ama önce kendiniz bunu yapmayın.

Kış soğuğunda (Almanya’da gayet soğuk bir gündü) dondurma yedim. “Ay çok soğuk, bu havada dondurma yenmez” artık çok eskilerde kaldı. Hiçbir dondurmacı yaz bitince kapatıp, kışın salepçi olmuyor artık her ikisini de birlikte satabiliyor. Tam da bu sebeple koydum fotoğrafı. “Zamanı değil” yok artık, dondurmanın bile zamanı kısıtlanmıyorsa fikirlerinizin hiç kısıtlanamaz.

Ben bugün hiç zamanı değil çok işim var, o kadar zamanım yok varsa başka şeylere zaman ayır dediğim bir şeyi yapacağım. Uzun zamandır resim yapmadım. Arı’nın teşvik edici sürekli tuval almalarının bile işe yaramadığı anları sıfırlayacağım. Bir sürü tuvali renklendirmeye karar verdim. Aslında gerçekten zamanı değil özellikle bu hafta sonu çalışmam gerektiğini düşünürsek hem de hiç zamanı değil! Ya da “Artık Tam Zamanı”

Harika bir cuma geçirin ve daha harika bir hafta sonunuz başlasın…

Love,

Sinem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply