Yine Yeniden Ada’m Bozcaada’dayım!

14 Ağustos 2016
Bozcaada_Kale_Arkası

Her yıl olduğu gibi bu yılda yaz mevsimini beklememin anlamı Bozcaada’ya geldim. Bir hafta huzuru koklayıp içime çekeceğim huzuruma kavuştum Bozcaada’dayım. Yine her yıl bıkmadan usanmadan yaptığım gibi bu yılda gelir gelmez telefonda birkaç konuşma dışında mailler, sosyal medyadan uzak durup tek sevgilim Ada’mı dinledim ama tek bir farkla bu sene Bozcaada’nın da bana bir sürprizi vardı!

Her yıl gelir gelmez bir iki saat uyuduktan sonra biraz Salhane biraz Ayazma’ya giderim, giderken yol boyunca adadan bağırırım ben geldim diye ama bu sefer Ada’m resmen beni en sevdiğim mevsimle karşıladı: Evet, Sonbahar!

Hatta öyle bir karşıladı ki daha feribotla karşıya geçerken dev dalgalarla müthiş sallantılarla geçtik. Adaya inince rüzgarını bilen bilir zaten ama bu kadarını kaç kişi bilir bilmiyorum, neredeyse yürümekte bile zorlandım. Hep Ekim ya da Kasım ayında adaya gelmek istediğimi bilirmiş gibi süper bir hediye oldu bu bana geldiğim gün. Fakat zaten hafif boğazım ağrıdığı için ilk gün hasta olmayı göze alamadım –bunun için haklı sebeplerim de var- ve denize gitmedim. Sokaklarda turladım ve Salhane’nin yeniden bar halini görmek istedim ama ne mümkün.  Öyle bir rüzgar vardı ki fotoğrafta gördüğünüzden fazla yaklaşamadım. Tabii Kale’ye selam verdim “Bak döndüm” dedim ama Ayazma yolunda ağaçlara, dağlara ve üzümlerine bugün selam vereceğim.

Ve her yıl olduğu gibi bu yılda Sonunda Kavuştuk Bozcaada!

Bozcaada

Love,
Sinem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply