Wedding Wednesday | Dikdörtgen Vücut Tipine Uygun Gelinlik Modelleri

17 Mayıs 2017
Dikdörtgen_vucut_tipine_uygun_gelinlik_modelleri

Ülkemizin havasından dolayı birçoğumuz Akdeniz kadınlarından aldığı genlerle dolgun kalçalı yani armut vücut tipine sahibiz. Fakat hepimiz böyle değiliz tabii. Göğüs, bel ve kalça ölçülerinin birbirine yakın olan vücut tipi de oldukça fazla. Anlattığım bu vücut, dikdörtgen vücut tipi ya da atletik vücut tipi olarak adlandırılır. Bu da demek oluyor ki bu hafta #weddinwednesday konusu dikdörtgen vücut tipine uygun gelinlikler!

Atletik bir vücuda sahip olmak herkesin hayali olabilir. Hatta birçok modelin neredeyse bu vücut tipinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat kum saati kadar orantılı bir vücut tipi olmadığı için bu vücuda göre seçim yaparken her ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Öncelikle bel oyuntusu olmayan dikdörtgen vücut tipine uygun gelinlik modeli seçmek oldukça meşakkatlidir. Çünkü dikkatleri beline değil diğer bölgelere çekmelisin. Peki nedir bu bölgeler biliyor musun?

Bildiğine emin olsan bile gelinlik seçimi herhangi bir kıyafet seçmeye benzemez. Gelinlik kumaşı, dekoltesi, etek kesimi seçimine dikkat etmelisin. Örneğin belden oturan bir gelinlik yerine düz kesim gelinlik seçimi seni şahane gösterecektir. Dikkatleri beline çekmek istiyorsan iki parçalı gelinlik giymelisin. Gelinlik kumaşın akışkan kumaşlar olan ipek saten ve şifon olmalı. Dekolteni bacak ya da sırtında vermelisin. Göğüslerin küçükse hayal tül ile tasarlanmış derin bir V yaka düşünebilirsin. Fakat hepsinden önce Düğün.com’a yazdığım “Dikdörtgen Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!” makalesini okumalısın.

Burada aradığın her detayı bulabileceksin. Vücut ölçüleri, ideal gelinlik seçimleri, dikdörtgen vücut tipine uygun gelinlikler ve daha fazlası. Hatta içinden çıkamadığın bir sorun olursa da yorum olarak yaz. En kısa zamanda cevaplıyor olacağım.

Love,

Sinem

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply