The New Camouflage Look of the Dior ‘Bar Jacket’

13 Ocak 2020

Christian Dior’un ilk koleksiyonunda sunduğu “Bar Jacket” günümüze kadar hala her sezon tasarlanmaya devam ediyor. Christian Dior markasına kreatif direktör olarak gelen her tasarımcı kendi imzasını atsa dahi ana özelliklerini kaybetmeden ihtişamına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Dior Cruise 2020 koleksiyonu için Maria Grazia Chiuri, kendi yorumunu kattığı bar ceketin yapımını ve materyallerini video ile anlattı.

Iconic Bar Jacket First and Last

İlk kez 1947 yılında bej bir ceket olarak gördüğümüz bar ceket o günden bugüne kadar defalarca tasarlandı. İlk tasarlandığında sıralı 5 düğmeden tasarlanan bar ceket son tasarımında ise kruvaze seklini aldı. Christian Dior markasının şimdiki kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri tasarımı olan ve en sonuncusu Christian Dior’un en sevdiği mavi tonlarından, saçaklı jakar kumaşa kamuflaj deseni olarak tasarlandı. İç astarına da Dior’un motifi işlendi. Tam bir sanat eseri olan bar ceketin yeni versiyonu biraz sportif görünse de oldukça ilgi çekici.

DIOR_CRUISE_2020_BAR_JACKET_CAMOUFLAGE

 

Maria Grazia Chiuri’nin tasarladığı kamuflaj desenindeki ikonik “Bar Jacket”in yapımını izlemek için videoyu tıklayabilirsin.

Love,

Sinem

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply