Sunday | Pazarlarımın Vazgeçilmezi Pinterest

23 Aralık 2018

Mutlu pazarlar 🙂

Kabul ettik çoktan değil mi hepimiz sosyal medyanın köleleriyiz. Bu yıllar önce de böyleydi bugün de. Tek fark sosyal medya platformlarının değişmesi. Biraz yaşa, biraz düzeye, biraz da ilgi alanına göre değişiyor. Eskiden Facebook’da var olmayanı ayıplarken Instagram’ın gelmesiyle dengeler değişti. Özellikle gençler tarafından en çok vakit geçirilen platform oldu. Ben zaten hiçbir zaman süper bir Facebook kullanıcısı olamadım ama çabalıyordum, şimdiyse şifresini bile hatırlamıyorum. Ah, Twitter en çok onu seviyordum ama Instagram ile tanışınca ona olan aşkım azaldı. Şimdi yeniden flörtleşiyoruz. Fakat bir platform var ki kalbimde onun yeri bambaşka… O bir ilham, o bir aşk, o bir moda, o bir renk, o bir şapka, o bir tablo, o bir yılbaşı, o bir o bir o birçok şey… O bir Pinterest!

Benim gibi hala yapan var mı, bilmiyorum ama eskiden mantar panolar vardı. İlham almak için kesip kesip sevdiğim obje, defile, çanta, ayakkabı görselleri yapıştırdığım ya da sen ne yapıştırıyorsan artık. İşte onun bilgisayardaki hali olan Pinterest’ten ne ararsam bulurum yemek tarifi bile ki bilirsin onu pek aramam 🙂

Her neyse konu yine dağıldı özneyi kaybetmeden anlatıyorum. Ben yeni evde –ki bu ay 1 seneyi doldurduk- mantar panomu hala asamasam da dijital panoma sürekli yeni ilhamlarımı pinlemeye bayılıyorum. Bugün de canım seninle paylamak istedi. Sonuçta burası sadece benim sözümün geçtiği yer. Bu pazar ben Pinterest’eysem sen de benim ilgi alanlarımı gör istedim.

En çok pinlediğim fotoğraflar tahmin edersen ki şapka ve sokak modası fotoğrafları.

Fashion Inspiration panomda sevdiğim ve ilham aldığım kıyafetleri, renkleri, güzel elbiseleri, podyumlardan beğendiğim lookları bulabilirsin. Ünlü Bloggerların beğendiğim stillerinden de birçok fotoğraf pinlediğim rengarenk bir pano bu.

Bazen bütün bir görünümü bazen de yakın çekimlerini pinliyorum. Özellikle detaylara bayılıyorum. Renklerin birbirine karışmasını, kumaşın detayını, kemerlerin takılış biçimlerini ve daha birçok şeyi incelemek için tıkla!

Ve şapkalara olan aşkım belli. Bugüne kadar şapkasız sokağa çıktığımı gören sayılıdır. Bakkal, market ve hatta çöp atma zamanı bile dahil. Şapkanın her türlüsüne inanılmaz ve belki de biraz fazla ilgim var. Hats panom o yüzden çok değerli. Oradaki şapkalara sadece aşkla bakmıyorum, ayrıca şapka panomdan ilham alarak fotoğraf da çekiyorum. Gerçi buradaki fotoğrafların onda birini çeksem daha mutlu olurdum. Çünkü fazlasıyla şapkam var ve birçoğu kafamda olmak yerine giyinme odamda duruyor.

Sokak fotoğrafları ve şapkalardan sonra vazgeçilmezim vintage olan her şey. Pinterest’te vintage panom bana o kadar ilham veriyor ki anneme elbise diktireceğim zaman buradaki tasarımlardan mix yaparak model belirliyorum. Eğer sen de biraz olsun vintage seviyorsan bu panoya bayılacaksın.

Giyinmeyi çok seviyorum her zaman en önemli aksesuarım şapkadır. Bunu bilmek için benimle azıcık vakit geçirmen yeterli ama en çok hangi parçayı giymeyi seviyorsun diye sorulduğunda sonbahar ve kış mevsimi hastası olarak palto diyebilirim. Hatta o kadar çok seviyorum neredeyse her sezon farklı renklerde en az bir tane edinirim. Bu sezon devetüyü rengi aldım ama gözümü kestirdiğim bir mor bir de mint yeşili palto var.Galiba biri Zara öbürü Koton’du.

Henüz güzelini bulamadığım için kareli olanlardan edinemedim. Fakat aklımda bir de en karalisinden bir uzun palto da var. Paltolara olan aşkımın en güzelleri burada hemen tıkla ve incele!

Birbirinden seksi, zarif, farklı ayakkabı pinterest panom ve küçük, büyük, renkli çanta panom da burada!

Aramızda ünlüleri takip etmeyen, onları sokakta ve kırmızı halı da giydiklerini takip etmeyen yoktur değil mi? İşte benimkiler burada! 

Evleneli 6 sene oldu ama ben hala gelinlik bakmaya bayılıyorum. Yıllarca düğün sektöründe çalıştığım için değil. Çünkü şu an çok farklı sektörlere içerik hazırlıyorum ve hala Wedding Gown panom dolup taşıyor. Çünkü gelinlik bir sanat eseridir onu giyen gelin için. Benimse aklım hala giymediklerimde 🙂

Detay fotoğraflarına da ayrıca tapıyorum. Detaylı incelemek için tıkla!

Ben bu pazar ve çoğu pazar günü yaptığım gibi bugün de Pinterest de ilham almaya devam edeceğim. Eh, madem ben ilham alıyorum neden sen de alma değil mi? Bunlar ilgini çekebilecek olanlar ama daha fazlasını görmek istersen Pinterest’te beni “usedlook” adı ile bulabilirsin. Hatta hemen incelemek için burayı tıkla! 

 

Love,

Sinem

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply