Sunday | Dinlenme

24 Nisan 2016

Merhaba,

Güne harika başladım bu sabah! Şu saate kadar yaptıklarım beni o kadar mutlu etti ki paylaşarak sonsuza kadar hatırlamak istedim. Neyi farklı yaptın derseniz net olarak hayatımı tümünü değiştiren bir şey söyleyemem ama sahip olduklarımı, sevdiğim insanları, dostlarımı, yeni arkadaşlarımı, şu an beni fazlasıyla heyecanlandıran bekleyişimi, yeni ilgi alanıma giren kitabı söyleyebilirim. Aslında basit ama düşündükçe mutlu eden şeyler…

Mutlu uyanınca yaptığım her hareketi de hevesle yaptım. Mesela hafta sonu için oldukça erken bir saat olan 6.30’da uzun zamandır almadığım Tchibo Guentemala Grande (favorim)kahvemi içtim. Baya olmuştu almayalı sadece o bile mutlu etti. Almak isteyenler tıklayabilir.  

Sonra tenis oynadım ve çok yoruldum. Kondisyon yerlerde olduğu için 3 adım koşmak bile yorgunluk verip ağrılara sebep oluyor. O yüzden bu hafta mesela kondisyon çalışmam gerekiyor.

Sıkıcı gibi görünse de spor bana çok iyi geliyor, ara vermekse hiç iyi gelmiyor. Eski günlerime dönmem lazım. Bunun için de birazdan platese gideceğim.

Normalde pazar gününün 2 saatini en sevmediğim şey yemek yapmaya ayırdığım için huysuz oluyorum ama bu sefer erkenden yaptığım için o kadar da sevimsiz gelmedi.

Blog için birkaç çalışma yaptım bu zaten aşırı mutlu ediyor.

Çok mutlu eden 2 mail aldım ki onun derecesini anlatamam yüzüme bakmanız lazım.

Sabah yağmur yağdı ve azıcık da olsa ıslandım. Yağmurda ıslanmanın verdiği huzur hiçbir şeye değişmem sanırım. Ben yağmurda cam kenarında kahve ve kitap ikilisi ile değil ıslanarak mutlu olanlardanım.

Biraz dergi yedim ve mutluluk verdiği tescillenmiş meyve çileğe boğdum kendimi.

Sonuç olarak aslında inanılmaz büyük bir haber almadım, çok çok çok farklı bir şey de yapamdım. Sadece sahip olduklarımla huzurlu olduğumun farkına vardım.

Sizin de olduğu gibi benim de çok büyük isteklerim var ama zamanı gelene kadar kendimi sıkmayı onu daha fazla düşünerek anı kaçırmayı bıraktım bugün. Bir de etrafınızda huzursuzluk yaratan insanları görmezden gelin. Geçen bir kitapta okudum. Bu tarz insanlar için “hırçın bir ata binmişler” diyordu. Çok doğru! Siz binmeyin ya da bindiyseniz inin.

Harika bir gün, muhteşem bir hafta olsun…

Love,

Sinem

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply