Sunday | Bozcaada’yı Hatırlamak

13 Eylül 2015
Ayazma_Kumsal

Merhaba,

Sonunda eylül ayının hakkını veren yağmur ve hafif soğuk hava ile buluştu İstanbul ve tabii ruhum. Bana yazmaktan daha iyi gelen bir şey varsa o kesinlikle “yağmur”dur. Dün yazlıktayken başlayan çılgın yağmur ile huzur buldum. Huzur bulunca da aklıma Bozcaada geldi. “Bu sene neler yaptım” postunu hala paylaşmadığımı hatırlayarak bu harika pazar gününde (bana verdiği kadar) size de mutluluk versin istedim.

Yaza dair sevdiğim tek şey deniz ve ada. Onun dışında güneşle hep kavgalıyım ben. Hatta son 3 senedir güneşleniyorum. Çocukken 3 ay tatillerde koştururken rengimin dönmesini saymazsak, 3 senedir renk değiştiriyorum. Öyle yatıyorum ki 50 faktör bile tonumun değişmesini engellemiyor. Tabii Nicole Kidman kadar beyaz olmadığım için de yanmak kolay oluyor.

DSC_0399

Ada da denize girdiğim kadar fotoğraf çekiyorum, fotoğraf çektiğim kadar dondurma yiyorum (sadece Aki’den yerim), dondurma yediğim kadar dalıp giderim ama bu yıl diğerlerinden farklı oldu. Çok sevdiğim arkadaşlarımla adaya gitme fırsatını yakaladık. Çok eğlendik, çok güldük, saçma sapan videolar çektik, kağıt, monopoly oynadık derken tatilden dinlenmeden dönmeyi başardım. O yüzden huysuz bir Ağustos ayı geçirdim ama geriye bu harika fotoğraflar kaldığını görünce bugün yağmurlu İstanbul’da yine çok mutlu oldum.

İş poz vermeye gelince güzeller güzeli arkadaşımı da rahat bırakmadım tabi.

DSC_0043IMG_3802

İnstagramda varlığı devam ettiren bir sürü fotoğraf çektim ve Arı’ya çektirdim. Hala çekmeye üşendiği ve doğru düzgün çekemediği için ……..

DSC_0034DSC_0055DSC_0063 2DSC_0060DSC_0068DSC_0072DSC_0074DSC_0112DSC_0121DSC_0137DSC_0129DSC_0131DSC_0547

Bu kedi ile sabahın 7’sinde karşılaştık. Korkarak yaklaştım henüz sevebilecek raddeye gelmedim ama bu kadar yaklaşmak da bir gelişme benim için, sonra hemen uzaklaştım o ayrı tabi.

Bu kadar kum deniz ve güneşte saç bakımını da ihmal etmedim tabi. L’oréal’in mucizevi yağı‘nıda denedim. Sonuç harika ama bunu başka bir posta anlatırım artık.

DSC_0079 2DSC_0028

Son gün yine Salhane’den denize girmeyi planladım ama hava da beni uğurladığı için mümkün olmadı. Efsane rüzgarı ile şapkamı bile tutmakta zorlandım, iskelenin ucuna gitmek ne haddime. Bu yazı da böyle bitirdim. Bu sefer belki en fazla eğlendiğim ada tatili oldu ama en az dinlendiğimde…

DSC_0015 2DSC_0024

Seneye ve her sene görüşmek üzere benim üç tarafı denizlerle çevrili huzurum…

DSC_0031

Bozcada 2015 yılı tatilimde böyle bitti benim için. Ve artık sonbahar geldi, önümde soğuk havlar, huzurlu sıcak battaniyeler, minik tatiller, bol çalışmalı geçecek bir iş sezonu ve kendim için aldığım harika bir karar ile en sevdiğim mevsime bugün resmen girdim ben. Umarım havalar tekrar sıcaklara dönmez ve bu sonbahar mutluluğum daim olur.

 

adada akşam güneşi

Love,

Sinem

Beni instagramdan @usedlook adıyla takip etmeyi unutmayın!

Untitled-3

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply