Sadece Hayal Etme, Bir Şeyler Yap!

16 Kasım 2015

Merhaba,

Bundan 6 sene önce bambaşka bir sektörde çalışırken hayallerime giriyordu moda hakkında yazmak! Şimdinin Vogue Runway’i eskinin Style.com‘undan defileler izleyerek üzerine yorumlar, eleştiriler yazardım. Sonra çok eski bir arkadaşım sayesinde online’da freelance moda hakkında yazmaya başladım. “Reset Magazine” Tabii para kazanma derdinde olduğum için farklı sektörlerde çalıştım, yaptığım işleri hep sevdim ama derinlerde bir yerlerde o işlerin benim işim olmadığını da bildim! Hepsinde anlık mutluluklar vardı, genelde gülümsemelerin ardında hüzün oluyordu! Bunu fark ettiğim anda da kendime blog, Reset Magazine, TJK’nın SESİ dergisi (sayfa 39.)ve Trendeko.com‘daki yazılarımdan porfolyo yaptım ve tüm dergilerin (Elle, Marie Claire, Vogue, Harper’s Bazaar)  yazı işleri müdürlerine ve Genel Yayın Yönetmenlerine kargo ile gönderdim. Aralarında Zeynep Üner, Fatoş Yalım, Seda Domaniç, Işın Görmüş gibi önemli isimler vardı. Sonuç alamadım tabii (o kadar da basit olamazdı zaten) ama hayal kurmaktan da vazgeçmedim. Blog konusunda çok istikrarlı yazdığımı söyleyemem. Hayal kurdum yeterince değil ama fark yaratacak şeyler yapmaya çalıştım ve vazgeçmedim. Sonra bu hayali hobi olarak bırakıp bambaşka bir kariyer hedefi yaparken bir anda yapmak istediğim işi yakaladım.

Hala bir moda yazarı değilim ama sevdiğim işi yapıyorum ve olmak istediğim işe her gün biraz daha yaklaştığımı biliyorum.

Ben en çok hayal kurdum! Belki daha fazla çalışsaydım daha erken olmak istediğim noktada olurdum bilemiyorum. Şimdi bu bilinçle yön veriyorum hayatıma. Bunları anlatmamın tek sebebi mutsuz ve umutsuzken vazgeçmemeniz! Ben fena gitmeyen bir işi, önemli bir markayı hem de baya iyi bir direktörle çalışacakken bıraktım. Çünkü yapmak istediğim iş o değildi! Risk aldım ve bıraktım. Tabii bırakır bırakmaz her şey şahane olmadı ama o zaman yapmasaydım bir daha yapamazdım bunu biliyorum.

Kaç kişinin hayatına dokunurum bilemem ama diyeceğim şu ki; çok büyük patronlar tanımıyorsanız, ismi duyulunca açılan kapılara sahip bir aileye sahip değilseniz ya risk alacaksınız ya da gerçekten hep bunun için çalışarak azimle bir yere geleceksiniz.

Bu pazartesi düşün bakalım olmak istediğin işte misin ya da bunu değiştirebilir misin?

Love,

Sinem

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply