Royal Wedding Detaylı İnceleme | Wedding Wednesday

23 Mayıs 2018

Yılın düğünü geride kaldı. Pek bayılmadığım ve potluklarla dolu olan Givenchy tasarımı Meghan Markle’ın gelinliğini burada incelemiştim. Şimdi sırada tüm Royal Wedding incelemesi var.

Tüm dünyanın aşık olduğu ve ilgiyle takip ettiği Kate ve Prince William’ın Royal Wedding’inden sonra tahtın -Kate bir çocuk daha doğurana kadar- 6. varisi Prens Harry, Meghan Markle ile evlendi. Düğüne dair birçok ayrıntı artık resmen açıklandı.

Meghan Markle’ın Kopya Gelinliği?

İlk olarak gelinlikten başlayalım. Hiçbir ayrıntısı olmayan uzun kollu, kayık yaka, ipek kumaştan tasarlanmış gelinlik her ne kadar Meghan’ın seçimi dense de tabii ki değil. Onun seçimi bence ikinci gelinlik. Kraliyet ailesine katılınca nasıl hemen külotlu çorap giyiliyorsa evlenirken de belirli kurallara uyulması gerekiyor. Bunun en başında da gelinlik geliyor. Fakat belli ki Meghan’ın asiliği gelinliğini seçemese de küçük bir ayrıntı ile ortaya çıktı.

Gelinliği Kraliyete istediğimi giydirmezseniz istemediğiniz görürsünüz der niteliğindeydi. Meghan’ın Givenchy gelinliği Liechtenstein Prensesi Angela’nınkinin aynısıydı. Bunun ne önemi var Kate’inki de Grace Kelly’nin gelinliği gibiydi denmesi burada biraz yersiz kalıyor. Çünkü Angela siyahi bir gelindi tıpkı Meghan’ın asılları gibi. Burada Kraliyet bence ne kadar kurnaz bir gelinle karşı karşıya olduğu için korkmalı :). Kim bilir Kraliçenin hakkından belki de Meghan gelir.

meghan markle wear 1st Black Princess Angela of Liechtenstein

Gelinliği Kate Middleton’ın gelinliği ile karşılaştırılamaz bile. Kate’in Sarah Burton tasarımı Alexander McQueen marka gelinliğinde yer alan gül, nergis ve İrlanda yoncası motifleri ile 2,5 metrelik kuyruğu ile duruşundaki asalet ne yazık ki Meghan’da yok. Kate zarif, zarif olduğu kadar asil ama Meghan’ın her hareketi planlanmış gibi, her gülüşü tribünlere sanki. Belki de en iyi oyunculuğunu sergiliyor. Harry ile aşk yoktur aralarında demiyorum ama Meghan’da Kraliyet kumaşı yok. Bu da her halinden belli oluyor.

Meghan and prince harry first kiss

Meghan Markle’ın Duvağı

Düğün gününde ilk gelinliğinin kayda değer tek güzelliği duvağıydı. 5 metreye yakın olan ipek tül duvağın çizimlerini paylaşan Claire Waight Keller duvağın ucuna çiçek motifleri işlemiş. Anlamı ise Prens Harry ve Meghan İngiliz Milletler Topluluğu’nda çalışacağı içinmiş. Tam 53 ülkeden sembol ve çiçekleri duvağına işlemiş. Evet duvağı gerçekten çok güzeldi Meghan’ın. Hatta Kate ile karşılaştırma yapılırsa Meghan’ın 5 metrelik ipek duvağı Kate’ın parmak ucu duvağını yendi.

kate middleton veil

Meghan ‘ın Gelin Çiçeği

Gelin çiçeğindeyse her iki gelinin de sade gelin çiçekleri tercih etmesi tabii ki Kraliyetin şanındandı. Bence Kate’inki bir parça daha hoş görünüyordu ama Meghan’ın çiçeklerini Prens Harry topladığı için aşk zarafeti geçti. Nedense Meghan ve Harry sürekli bir aşk gösterişi içindeler. Toplasın tamam da neden bunu biliyoruz ki. Hep birbirimize çok aşığız prensim ama ona çiçekler bile topluyorum pozları… Ne kadar gösteriş o kadar yapaylık bence.

royal wedding bridal bouquet

Meghan ‘ın Gelin Ayakkabısı mı Kate Middleton’ın mı?

Meghan Markle’ın gelin ayakkabısı Aquazurra idi. Her tasarımına aşık olduğum Aquazurra. Ayakkabı seçimi sade ve çok şıktı ama yine de Kate Middleton’ın gelinlik ayakkabısı özel yapım ve gelinliğin motifleri ile süslendiği için bence daha şıktı. Birde gelinlikle sivri burun sevmiyorum ben sanırım biraz da bu sebeple pek objektif olamadım.

Royal Wedding Yüzükleri

Gelelim Kate ile Meghan’ın yüzüklerine! Eh Kate daha nişanlanırken Prenses Diana’nın en bilinen yüzüğünü parmağına geçirdi. O günden sonra neredeyse hiç çıkarmadı. Meghan ise tahta çıkması imkansız olduğundan mıdır nedir öyle bir rütbeye erişemedi. En azından nişanında ya da düğününde. SAdece Diana’nın küpelerinin taşlarından tasarlanmış bir yüzüğü var. küçük taşlar Diana’nın, ortadaki büyük pırlanta Harry’den…

meghan markles wedding ring

Fakat sonra ya olabilecek söylentilerden ya da artık yapacak bir şey olmadığından artık o da Diana’nın mücevherlerini kullanabilecek. İlk kullandığı mücevher ise Prenses Diana’nın aqumarine yüzüğü oldu.

Meghan’ın Gelin Tacı

Gelin taçlarında ise bir galip yok bence. Her iki taçta o kadar zarif ve ihtişamlı ki birbiri ile yarıştıramadım. Kate Middleton’ın tacı Cartier Halo isimli Kraliçe Elizabeth’e ait, Meghan Markle’ın gelinlik tacı ise yine Elizabeth’e ait ama zamanın Queen Mary’sinden yadigar. Meghan’ın küpeleri Cartier, Kate’in küpeleri ise bu taç ile uyum sağlaması için özel olarak Michael O’Conner tarafından tasarlanmış.

Makyaj ve saçları karşılaştırmaya bile gerek yok. Kate açık ara her ikisinde de daha hoş ve zarif. Meghan’ın makyajı akmış gibi saçı da zaten daha kliseye girmeden bozulmuştu.

Prens Harry’nin Düğün Kostümü

Eh hep Kate kazanacak değil ya! Gelelim Meghan’ın Kate’te olan üstünlüklerine…

Bir kere Prens Harry kesinlikle Prens William’dan daha sevimli ve alımlı. Her ne kadar William’ın zamanında giydiği kostüm daha ihtişamlı dursa da Harry siyahlar içinde daha asil. Üstelik Harry daha iyi taşıyor kostümü. Sevimliliği de cabası. Eş durumundan kazanan Meghan oldu bence.

İlk öpücüklerin şampiyonu da kesinlikle Harry ve Meghan. Kate ve William hadi olsun da bitsin der gibi ama Meghan ve Harry gerçekten çalışmıştı buna sanki.

royal wedding bridal bouquet

Meghan Markle’ın İkinci Gelinliği

İkinci gelinlik kazananı da açık ara Meghan oldu. Halter yaka ya da halk dilinde boyundan bağlamalı, ipek krep kumaştan tasarlanmış düz kesim Stella McCartney gelinlik o kadar zarif ve üzerinde yağ gibi akıyordu ki işte bu resmen Meghan’ın seçimi diyebildim. Kate’in ikinci gelinliği ise yine Sarah Burton tasarımı Alexander McQueen markasına ait belinde taşlı bir kemeri olan, v yaka, kabarık etekli bir gelinlikti. Sırf dekolte vermesin diye kaşmir bir bolero ile giyilmesi ise bence tamamen saçmalıktı ve gelinliğin bütün asaletini götürmüştü. Üstelik bolero da sanki küçük bir çocuktan ödünç alınmış gibiydi.

meghan MArkles second wedding dress

Düğün fotoğrafı kazananı ise yine Meghan çünkü sadece Royal Wedding fotoğrafı yok bir de aşkları çok harika edasıyla verdiği merdivende duvaksız sadece tacıyla verdiği poz bir şahane. Kate zarafetinden bunu akıl edememişti.

meghan and prince harry love

Diğer Royal Wedding fotoğraflarındaysa bir adet klasik tüm aile, bir tane de nedimeleri ile verdiği poz var Meghan’ın. Sürekli bir sevimli olma çabasına sinir olsam da güzel fotoğraf. Zaten çoçuklarla çektirdiği fotoğrafta vücut dili yeterince ele veriyor kendisini.

Royal Wedding Düğün Pastası

Royal Wedding’in pastası limon aromalı ve 150 adet taze çiçekle süslenmiş şık bir pastaydı.

 

Love,

Sinem

 

Prince_Harry_Meghan

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply