Renklerin En Seksisi “Kırmızı”

08 Kasım 2013

Merhaba,

Kırmızı her sezon ön planda olan bir renk değildir ama ön plana çıktığında ise yanına siyah bile zor  yaklaşır ve her sezon onu tercih edenler hep vardılar ve hep varolacaklar. Fakat kırmızı öyle bir renktir ki ya rezil olursunuz ya da vezir. Dozunda kullandığınızda şık, seksi, elegan ve hatta zarif olmanız işten bile değildir. 

Üzerine pek çok şey konuşabiliriz, mesela halısı dünyanın en önemli gecelerine damgasını vurur, Christian Louboutin’in tabanı mahkeme salonlarına taşınır, rujunun 50 farklı tonu bulunur ama ondan hiç vazgeçilmez, geçilemez… Valentino bile onun için ayrı bir koleksiyon olan REDValentino’yu çıkarmıştır ve blogu bile vardır. Tıklayın…

Valentino-Garavani_RED_Rosso-Valentino_Red-Valentino_Celebrities-in-Red-Valentino-21

Eh! cesaret isteyen bir renk olan kırmızıyı herkes kıyafetlerinde kullanamayabilir ama ufak parçalarla sizde şıklığı ucundan yakalayabilirisiniz. Mesela en basiti ayakkabılarda kullanmaktır. Üzerinizdekiler çok bağırmayan renklerde olursa hem seksi hem de şık olmanız mümkündür.

kırmızı1

Ya da Victoria Beckham ve onun bir zamanlar özentisi olan Katie Holmes tek bir çanta ile zarafeti yakalamışlardır.

kırmızı4

Elbiselerde kullanmak oldukça zordur ama başarırsanız geceye, güne veya her neredeyseniz oraya damganızı vurursunuz.

kırmızı5

kırmızı2

Bazen ayrıntılarda gizlenir bir kemer, bir elbisenin yakası gibi.

kırmızı3

Ya da karşımıza sanat eseri olarak bile çıkar…

kırmızı7

En yakıştığı renk her zaman siyahtır.

kırmızı6

Ve en kolay görünen ruj aslında en zor kullanılanıdır.İnce dudakları daha da ince gösterir, sarı dişleriniz varsa daha da sarı gözükecektir ve damaklarınızın fazla gözükmemesi gerekir. Fakat  doğru tonu yakalamanız, makyajı hafif tutmanız ve muhteşem bir gülümseme yakalamanız gerekir.

kırmızı

Kırmızı renk öyle pek kolay değildir, emek ister ama o emeği gösterdiğinizde sizi kraliçeğe yükseltir. haydi bakalım denemeye değer bence 🙂

Love,

Sinem

Görseller: Pinterest

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply