Red Carpet | Golden Globe 2016

16 Ocak 2016
Golden_Globe_2016_Red_Carpet

Merhaba,

Ödül sezonlarının en büyüklerinden olan Altın Küre Ödülleri geçen hafta verildi. Ödüllerinden daha fazla konuşulan kırmızı halı geçitini de tüm dünya yorumladı. Çünkü defilelerdeki modellerden sonra en güzel tasarımları hep kırmızı halı törenlerinde görüyoruz. Bu yılın öne çıkan renklerinden elbise kesimlerine, en şık ünlüden yaka kesimlerine kadar tüm dünyanın analiz ettiği Altın Küre Kırmızı Halısına ben de kayıtsız kalmadım tabii.

Jennifer Lawrence’ın kırmızı Dior’unun (tabii ki Dior giyecekti), Jennifer Lopez’in muhteşem bir sarı renkteki Giambattista Valli’sinin, Lady Gaga’nın eski zaman kadınları görünümündeki Atelier Versace’sinin yanında Cate Blanchett Riccardo Tisci tasarımı buz gibi pembe ile nefes kesti.

Cate_Blanchett_Golden_Globe-2016

 

Açık ara kırmızı halıdaki en beğendiğim tasarımı Cate giydi. Soğukkanlı duruşuyla (gülse bile) Riccardo Tisci’nin İlkbahar Yaz 2016 sezouna ait püskül detaylı truvakar kollu, nakışlı kostümünü öyle bir asaletle taşıdı ki başka bir kırmızı halı ünlüsünü blogda daha detaylı incelemek istemedim.

Defiledeki Givenchy Spring Summer 2016 tasarımı ile Cate’in taşıdığının küçük farkları vardı. Defiledeki tasarım bisiklet yaka, uçuk sarı ve omuz kısmında pencereleri olmayan bir modelken, Cate’in taşıdığı uçuk pembe kayık yaka ve omuz kısmında pencereleri olan tasarım tamamen Cate’i daha güzel göstermek üzere ufak dokunuşlarla değiştirilmiş. Mesela Cate’in kollarındaki püsküller daha yoğunken, ilk tasarımın daha az. İlk tasarlanan kostümün yakası dar ve bisiklet yaka olmasına rağmen Cate’in boynunu kısa göstermemesi için yaka kayık şeklinde değiştirilmiş.

Hangi tasarım daha göz alıcı diye düşündüğümde ise defiledeki sunum daha ihtişamlı gelirken, ünlü oyuncunun asil ve zarif duruşu defiledeki görünümü 2. plana atmamı sağlıyor. Fakat renk konusunda hangisine daha yakınım onda gerçekten kararsızım.

Givenchy_SS16

Sadece kostümü ile değil aksesuarları ve saç ve makyajı ile de tam puan aldı Cate Blanchett. Fakat Roger Vivier tasarımı clutchı, Tiffany and Co tasarımı mücevherleri, gri tonlarındaki göz makyajı ile uçuk pembe ruju, yandan topuz model yapılmış saç modeli ve diğer ayrıntılarıyla hiçbir detayı kostümünün önüne geçmedi. İhtişamlı küpeleirnin kostümüne uyumuna ayrıca bayıldım.

beauty_of_Cate_Blanchett

Anlayacağınız üzere en çok Cate’i beğendim. Bloga o nedenle onu taşıdım.

Kırmızı halının tamamının detaylı kıyafet incelemesini ise Düğün.com‘a yazdım. Hemen okumak için tıklayın!

Love,

Sinem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply