Perfect Style | Blake Lively

16 Ekim 2016
Blake_Lively_Cannes_Red_Carpet

Tüm popülerliğini dünyanın en çok izlenen gençlik dizilerinden biri olan Gossip Girl’deki Serena Van Der Woodsen karakterine borçlu olan Blake Lively ünlü olduğundan beri stilini hep görmezden geldiğim biriydi. Dizinin ilk zamanları hayalini bile kuramayacağı tasarımları taşırken bir gün o tasarımlara bazen para bile ödemeden giyebilecek statüye geleceğini tahmin bile ettiğini düşünmüyorum. Hatta Gossip Girl’ün özel çekimlerinden birinde anlattığına göre Leighton (Blair) ile dizi bitince bazı tasarımların onlarda kalmasına izin verilip verilmeyeceğini konuşurlarmış. Tabii buna gerek kalmadı. Zamanın Blake’e dost olduğu kesinleşti ve neredeyse her giydiği merak edilen, defilelerin Front Row’larının vazgeçilmezi ve birde kadınların en beğendiğin aktörlerden biri olan Ryan ile evlenerek rüya çift kategorisine geçince, Blake için stil ikonu olarak anılmak kaçınılmaz oldu.

Onu bu mertebeye taşıyan biri var mı bilemiyorum. Kendi zevki olduğuna inanmak – dizinin ilk zamanları sokakta giydiklerini bildiğim için- zor geliyor. Fakat şu an da ününü fazlasıyla hak ettiği için geç kalınmış bir incelemeyi hak etti.

“It girl” Blake Lively’nin hamile stili son zamanlarda en fazla dikkat çeken kıyafetleri oluyor. Bunun nedeni 2014 ve 2016 yıllarını hamile olarak geçirmesi de olabilir. 2014 yılında hamile olduğu duyurduğunda ve o günden sonra hem kırmızı halı hem de sokak stilinde fazlasıyla dikkat çekmeyi başardı.

Özellikle bu yıl Cannes’da hem mini hem de uzun ve dar kostümlerini yüksek topuklu ayakkabılardan vazgeçmeyişi ile şık bir hamile stili olduğunu gözümüze soktu diyebiliriz. (mavi tuvalet ve kırmızı mini kostüm ikinci hamileliğinden)

Blake_Lively_pregnancy_Style

 

Blake_Lively_pregnantKarnı daha fazla büyüyünce ve sadece karın olarak büyüdüğü için stil sahibi olmayı hiç bırakmadı diyebiliriz. En vazgeçilmezi ise yüksek ökçeleri oldu.

Blake_Lively_Hamile_Stili

 

Blake Lively en fazla Christian Louboutin nam-ı diğer kırmızı tabanlı ayakkabılardan vazgeçemiyor. Hatta bir sezon tüm çiftlerini bile almışlığı var. Artık farklı tasarımcıları da tercih etse de tek vazgeçilmezi Christian. Bunu ayakkabısının göründüğü kıyafetleri inceleyerek bile anlayabilirsiniz.

street-style2street-style

 

Bana göre Blake Lively kırmızı halı tercihleriyle stil ikonu klasmanına ulaştı. Her giydiğini yakıştırdı ve saç ve makyajındaki kusurlu kusursuzluk ile öne çıktı. Eğer elbiseleri fazlasıyla göz alıcıysa çoğu zaman saçlarını sımsıkı toplayarak ve takısız, bazense saçlarını doğal dalgalı gibi duran buklelerle tasarımları taşıdı. Aslında çoğu zaman oldukça gösterişli olmasına rağmen dengeyi kurmayı hep başardı. Boynunu genellikle boş bırakarak mücevher tercihini küpe, yüzük ve bilekliklerden yana kullandı.

Blake_Lively_Red_CarpetBlake_Lively_Red_CarpetBlake_Lively_Kırmızı_Halı_Stili

Blake Lively makyaj stili kırmızı halılardaki hakimi kırmızı ruju oldu. Fakat makyajı stilinde göz makyajı genellikle aynı kaldı, sadece ruj ile stilini değiştiriyor diyebilirim. Genelde dudak tonun yakın pembeleri tercih ederek gözlerini ortaya çıkarmayı daha fazla seviyor Blake.

Blake_Lively_Makyaj

Blake_Lively_makyaj

Blake Lively saç stilini çoğunlukla dalgalı, ve uğraşılmamış izlenimi yaratılan dağınık atkuyruğu veya topuz pek arada ise düz tercih ediyor. Her şekilde de yandan ayırmayı ihmal etmiyor.

Blake_Lively_Saç_Stili

İlk ortaya çıktığı zamanlar iri bir zayıf olan Blake hamile kalmadan önce oldukça zayıfladı -aşağıdaki videoda görebilirsiniz-  oldukça zayıf. Genellikle belini ve bayacaklarını ön plana çıkartan tasarımlar tercih ediyor. Etek boyunda ise çoğunlukla mini seçse bile midi etek ve elbiselerle bana göre daha hoş görünüyor.

Blake_Lively_Stili

street-style3

Stiliyle öne çıksa bile filmleriyle pek adından söz ettiremedi Blake. Sadece iyi bir dizinin oyuncusu olarak – tıpkı Mary Kate ve Ashley Olsen gibi – stilinin ve Front Row’ların ekmeğini yemesine rağmen bir filmi var ki aklımı başımdan aldı. Fakat orada da oyunculuğu değil stiliyle…

İşte Age of Adaline Blake Lively stili…Age_of_Adaline_Blake_Lively_Wedding_DressAge_of_Adaline_Blake_Lively_Style

Aşk hayatında ise Ryan Reynolds ile 2012 yılında beri evli. Her ikisini de diğer insanlar kadar beğenmesem de birlikte çok hoş görünüyorlar. Tabii Blake’in estetiksiz burnu ve dişleri ile öyle düşünür müydüm bilemiyorum.

Blake_Lively_Ryan_Reynolds_Red_CarpetBlake_Lively_Ryan_Reynolds

Ve Bonus! Vogue’un hazırladığı 73 soruda Blake Lively

73 Questions with Blake Lively | Vogue

Love,

Sinem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply