Pazartesi Sendromunu Yenmenin 5 Yolu

23 Kasım 2015

Merhaba,

Çalıştığınız iş yerine, insanlara, bazen işinizdeki sıkıntılara, bitiremediğiniz projelere ve tutturamadığınız satış hedeflerine ya da hafta sonunun çabuk geçmesine göre pazartesi sendromunun şiddeti artar. Bazen işinizi ne kadar sevdiğinizin ya da çalıştığınız ortamın güzelliğinde bile bu duyguları yoğun yaşıyoruz. Mesela bu hafta yorgun bir hafta sonu geçirdim, çalıştım ve hafta sonunun hızlı geçmesine çok sinirliyim ama haftaya bu kadar negatif başlayamayacağım için hemen modumu yükseltecek şeyler yapmaya karar verdim. Blog yazmak onlardan biri! Şimdi size 5 adımda pazartesi sendromu hafifletecek nedenler vereceğim. Öyle dünyayı kurtarmıyorum sizin de bildiğiniz ama yapmayı ertelediğiniz şeyler!

Duş Alın!

Sabah duş alabilen insanlardansanız şanslısınız. Suyun verdigini yeni doğmuşluk hissinin tüm gününüzün sakin ve dingin geçirmenizi sağlayacağına emin olabilirsiniz. Sabah zor kalkıyor ve duş almak bir tarafa giyinmeye bile zor zaman buluyorsanız akşamdan keyife başlayın. Tabii duş yerine köpük banyosuna dönüştürün!

25e971abf1389aa7c8dc5cb1a4e89f10

Erken Kalkın!

Dünyanın en güzel hissinin sabahları erken kalkıp kendine vakit ayırmak oldugunu bilmiyorsanız henüz bunu yapmamışsınız demektir.  Olması gerektiğinden yarim saat önce kalkmayı deneyin, kahve içip sevdiğiniz kitap, dergi ya da bir seyler izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız!

voracity-photography-series-anna-williams-1

Kahvaltı yapın!

Mutlu mu hissetmek istiyorsun, hafif güzel bir kahvaltı yap. Dozunda yumurta hem tok tutar hem de güne dinç başlamanı saglar! Instagramda paylaşmayacaksan bu kadar muntazam yapmak zorunda da degilsin. Sadece ise ac gitme, trafikte daha fazla sinir olma! Mevsimine göre çilek ya da muzun da mutlu olmanı sağlayacağından emin olabilirsin!

41

Ofis Masanızı Düzenleyin!

Her pazartesi masamı siler ( silinmiş olsa bile) eşyalarımı tek tek yerleştiririm. Manyak miyim? Belki biraz ama yeni bir hafta yeni isler her şey yemiymiş gibi baslamak isterim.

 

c56fcb404a9672f4a3d321d38a0ede88

Günlük Program Yapın!

Her gün seni harika hissettirecek bir his arıyorsan günlük “to do list” yap ve yaptıktan sonra üzerine koca bir çizgi çek! Yapacaklarını bitir ve rahatla.Hatta çok büyük ve önemli kalemler için sonuna muzlu pasta ödülü bile koyabilirsin.

fdd5cd19bcfa82165e6275a3e72d9fcd

“Hepsini yaparım ama yine de bir işe yaramaz” diyorsanız belki de işinizi değiştirmenizin zamanı gelmiştir. Değiştiremeyecek durumdaysanız ve Donald Trump’ın hisselerini yönetmiyorsanız bu pazartesi ise gitmeyin, dinlenin.

Love,

Sinem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply