NEWS | ERDEM X HM

14 Temmuz 2017

Uzun zamandır beni bu kadar heyecanlandıran bir haber olamazdı. Yaklaşık 6 aydır tüm heyecanlarım Sade ile olurken dün Deniz’den gelen mail içimi çiçeklerle doldurdu. Nedeni başlıkta belli.

H & M bu yılın sırrını açıkladı. Kalp çarpıntısına sebep olan işbirliklerinde bu yıl ERDEM var…

Her sezon özellikle farklı baskılar kullanan moda dünyasında çiçeklerden bir imza yaratan ERDEM, H & M için yepyeni bir kadın koleksiyonun yanında en ünlü koleksiyonlarından bazılarının tasarımlarını yeniden yorumlayarak özel bir koleksiyon hazırlayacak. Üstelik kariyerinde ilk defa erkek koleksiyonu da tasarlayacak.

Güzelliğin gücüne inanan ve tasarladığı her parçada geçmişten referanslar sunan Erdem’in her koleksiyonuna aşığım. Hatta en son çiçeksiz bir Erdem tasarımını Love It bölümünde yazmıştım. Şimdi H & M ile neler tasarlayacak çok merak ediyorum.

H &M ile işbirliği yapacak olmanın heyecanı Erdem; “H&M ile iş birliği yapacak olmaktan ve daha önce hiç yapmadığım bir erkek giyim koleksiyonu dâhil olmak üzere çalışmalarımı tamamen farklı bir ölçekte keşfedecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çağımızın en önemli hikâye anlatıcılarından biri olan Baz Luhrmann ile çalışmak da çok heyecan verici” diyerek anlatıyor.

Koleksiyon ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz…

 

Bu işbirliğinde sadece ERDEM değil, H & M’in yeni işbirliğinin hikayesini anlatacak Baz Luhrmann’da bir o kadar heyecanlandırıyor beni.

İlk olarak kalbimi Shakespeare’nin en bilinen kitabı Romeo ve Juliet filmine renk ve çekimleriyle farklı bir bakış açısı kazandırarak çalan, sonra Muhteşem Gatsby’de modayı filmlerinde de fazlasıyla hakkını vererek yansıtan Baz Luhrmann; “Moda benim için her zaman giyimden çok daha fazlası oldu, o bir ifade tarzı, bağımsız bir sanat biçimi. Bu benzersiz koleksiyonun hikâyesini anlatmak üzere ERDEM ve H&M ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyorum” diyerek bu işbirliğine katkısını kendi dalında zevkle veriyor.

Çiçeklerin bahçelerden sonra en çok yakıştığı yer kesinlikle ERDEM’in koleksiyonları!

Ve şimdi H & M ile bu çiçekler 2 Kasım’dan itibaren seçili mağazalarda yerini alacak.

Love,

Sinem

ERDEM X H & M gururla sunar!

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply