NEWS | Clare Waight Keller Givenchy’nin Yeni Kreatif Direktörü

21 Mart 2017

Givenchy’nin 12 yıldır baş tasarımcılığını yapan Riccardo Tisci markayı bıraktığını açıkladıktan sonra merakla beklenen haber geldi. Givenchy’nin yeni kreatif direktörü Clare Waight Keller oldu. 6 yıl boyunca Chloé markasının baş tasarımcısı olan ve markaya cool, zarif ve modern tasarımları ile imza atan Keller, şimdi Tisci’nin bıraktığı koltuğu devralıyor.

2 Mayıs itibari ile koltuğa oturmaya hazırlanan Clare’in Givenchy’deki tavrının ne olacağını hatta özellikle 12 yıldır Givenchy’ye seksi, gotik, bohem ve güçlü bir hava yaratan Tisci’den sonra İngiliz tasarımcının markayı hangi tavırla devam ettireceğini merak ediyorum. Eh 12 yıldır özellikle aksesuarlarda Antigona çanta, Shark Lock botlar ile “it” aksesaur yaratan Riccardo dantel, zımba ve püskül gibi materyalleri hep layığı ve ihtişamı ile sundu.

antigona_canta_shark_lock_botlar

 

Haute Couture defilelerinden en az bir tanesi mutlaka kırmızı halı da boy gösterdi. Tisci tavrı bana göre koyu renklere bile seksilik katarken zarafeti bırakmamasıydı. Kim Kardashian’ın kocaman uzuvlarını bile zarif bir şekilde seksi göstermeyi başarmıştı.

Kim_Kardashian_Wedding_Dress_Givenchy

İşte Riccardo’dan kalan birkaç tasarım…

Peki ya Chloé markasındaki Clare’in tasarımları…

Chloé gibi Fransız bir markaya koleksiyonlarının bütününde  hafiflik duygusu ile feminen, özgüven ve bağımsız hissini umursamaz bir tavır ve minimal dokunuşları ile sunmuştu Clare. Bol kesim paltolar, ipek, şifon dökümlü elbiseler, pelerinler, dantel, organze ve plili tasarımları ile sade şıklığa mükemmel dokunuşlar sunardı. Modern siluetleri şık olduğu kadar sportifte olabiliyordu. Sırf bu bile ona hayranlık duymama sebepti. Chloé’nin 70’ler kadınından modern zaman kadına dönüşmesindeki en büyük etken kesinlikle Chloé’nin baş tasarımcısı Clare Waight Keller‘dı. Hatta Fransız zarafetini İngiliz soğukluğu ile mükemmel bir kıvama getirmişti. İspat isteyenler için işte son 3 senenin sonbahar-kış ve ilkbahar-yaz defilerinden örnekler.

Şimdi Givenchy, Riccardo’nun ihtişamlı tavrından Clare’in modern umursamaz İngiliz zarafetine mi geçiş yapacak çok merak ediyorum…

Love,

Sinem

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply