New Logo, New Website

03 Ağustos 2015
new_design

Merhaba,

Uzun zamandır, -neredeyse 1,5 senedir- blogumun tasarımını değiştirmek istiyordum. Fakat işlerimin yoğunluğu, kişisel işlerim ve birazda ertelemelerim ile bir türlü neleri değiştireceğim konusunda karar almamı engelliyordu. Değiştirmek istediklerim tasarımsal olsada aslında içerikte de değiştirmek istediğim çok şey vardı. Artık “bugün ne giydim” postları yerine daha bana dokunan, daha beni tanıyacağınız yazılar yazmak istedim. Okuduğum kitaplardan beni yansıtan şarkılara, evlilikten iş hayatıma daha ben olabileceğim kısaca lifestyle bir blog olmak istedim. Tabii bu ne giydim yazmayacağım anlamına gelmiyor 🙂

Sonra birkaç tasarımcı ile konuştuğum ama pek bir sonuç alamadım. Tam umudumu kestiğim anda Alican bana “hadi yapalım ertelediğine değmez” dedi. Biraz üzerinde çalıştıktan sonra blogum yeni görünümüne kavuştu.

İlk olarak logomun da beni yansıtması gerekiyordu. Bunun için fazla düşünmedik. Sinem’i nasıl birlirdiniz diye sorsalara şapkalı cevabını alcağınız kesindir. O nedenle tam benim tarzım bir şapka ile logomu yeniledik.

Üst menü barında home, hakkımda ve iletişimi saymazsak 4 ana kategori göreceksiniz. Lifestyle, fashion, wedding ve beauty. Bu kategorilere tıkladığınızda o konu başlığındaki yazılara ulaşacaksınız. Bu aralar fazla yazamadığım için henüz boş olan kategoriler sizi üzmesin zamanla hepsi dolacak.

Ekran Resmi 2015-08-03 19.36.47

Sonra sizi son yazılarımdan oluşan slider alanı karşılıyor. İsterseniz oradan yazılarımı okuyabilirsiniz. Güzel görünmesinin ve benim onu çok sevmemin dışında çok büyük bir özelliği yok 🙂

slider alanı

Her postun altında diğer yazılarıma kolayca ulaşabileceğiniz “you may also like” önerileri var.

you may also like

Ve benim en sevdiğim sayfanın en altında yer alan instagram resimlerim bulunuyor. Hemen tıklayıp beni takip edebilirsiniz.

usedlook_instagram

Şimdilik hepsi bu. Öyle çok büyük ve özel bir tasarım yapmadık. Tam benim istediklerimi yansıtan sade ve basit bir tasarım yaptık. Ben çok sevdim umarım sizde hem içerik olarak hem de tasarım olarak sitemin yeni halini seversiniz. O nedenle Alican Hiçyorulmaz‘a çooooook teşekkürler.

Love,

Sinem

Beni instagramdan @usedlook adı ile takip etmeyi unutmayın.

Untitled-3

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply