Mutluluktan Bir Parça Şevkat Dilenin!

04 Kasım 2015

Merhaba,

“Doğru yer doğru zaman hikayesi”ne pek inanmazdım bir ay öncesine kadar.  Her şeyin ters gitmeye başladığı, işimde tekrarlar başladığında ve bunların beni olumsuzluklara sürüklediğinde sürekli negatif olmaya başladım. Enerjisi çok yüksek ve günün %70’inde -uyuma zamanı da dahil- pozitif biriyim. O yüzden fazlasına alışık olmadığım negatiflik duygusu içime kapanmama ve suratsız dolaşmama neden oldu. Bu tarz insanlara dayanamazken gittikçe öyle olmak hiç iyi gelmedi bana! En sevdiğim mevsime bile hak ettiği değeri gösteremedim. Tam da bu zamana denk gelen kuzenimin düğünü için Almanya’ ya gitmek bana çok iyi geldi. Kendime dönmek için harika bir fırsat yarattı bana oradaki her şey.

Aslında her şey iç sesimin “bu halini düzeltmen lazım yoksa kendini sevmeyi bırakacaksın Sinem!” diye konuşmasıyla başladı. İşte bu beni harekete geçirdi.

Hemen, her sene yapmayı ertelediğim  ama başlamak için çıldırdığım İMA Moda Editörlüğü programına yazıldım.

Giyinme odamda son iki senedir giymediğim bütün kıyafetleri ihtiyacı olanlar değerlendirsin diye ayıkladım. Her sene giymediklerimi verirdim ama tasarımcı kıyafetlerine kadar derinlemesine hiç inmemiştim. Tam 6 büyük ikea torbası doldurdum, siz düşünün. Giymiyordum hafifledim!

Almanya’ ya gittiğimde bol bol yürüdüm, sorguladım, düşündüm, piknik yaptım, hopladım, zıpladım, bol bol fotoğraf çektim. Birçok şeye karar vermiş olarak döndüm. Hatta akışına bıraktığım her şeyi sıkıca tutmaya başladım.

Belki burada da olurdu ama benim bu minik seyahate ihtiyacım varmış.

Kaybettiğim pozitifliği yine kendimde buldum. Her şey içinde başlar, klişe ama gerçek! İçinizde yoksa eğer mutluluktan bir parça şevkat dilenin, onu sizi bulur.

Harika bir çarşamba diliyorum size.

Love,

Sinem

DSC_0056DSC_0136DSC_0106DSC_0065DSC_0056DSC_0051DSC_0048 2DSC_0047DSC_0043DSC_0037

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply meltem 04 Kasım 2015 at 10:46

    fotoğraflar muhtesem <3

  • Leave a Reply