Moschino Flower Women

20 Mart 2018

Her bahar olduğu gibi bu bahar da çiçek pek moda. Şaşırtıcı bir şey yok değil mi? Çiçekler zaten baharın müjdecisi olmuyor mu aynı zamanda. Peki ya çiçek kadınlar? İşte oralar biraz karışık!

Bilmeyenler için: Moschino 2018 İlkbahar-Yaz defilesi podyumunda Kaia Gerber ve Gigi Hadid’i baştan ayağa çiçek kadına dönüştü. Muhteşem görünüyorlar! Jeremy harika bir sunum gerçekleştirmiş diyenler olabilir ama bilmeyenlere duyurumdur: Bu bir ilk değil!

Evet, doğru okudun. Daha fazlası da var ama benim en çok aklımda kalan çiçek kadınları Alexander Mc Queen, Jean Paul Gaultier, YSL ve gelmiş geçmiş en büyük deha John Galliano podyumda yürütmüştü.

Hatta onların görkeminin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Fakat Jeremy ile diğerleri arasındaki en büyük fark zarafet! Gigi’nin göğsünden ve sırtından çıkan muhteşem renklerdeki çiçekler, belinden bağlanan kırmızı kurdele ya da Kaia’nın uzun çizmelerinden fışkıran çiçekler çiçekli bir elbise zarafetinden daha fazlasını hissettiriyor. Defilenin bütününde bu iki looktan daha güzelleri var ama onları Moschino 2018 Spring Ready-To-Wear defile raporu yazıma saklıyorum.

Peki ya diğerleri? İşte Laetitia Casta’nın YSL Spring 1999 defilesinde podyumda taşıdığı bikini kıvamında çiçeklere donandığı pembe tonlarındaki eteği ve tacı ile Jeremy kadar zarif olamadı ama seksi değil mi?

Jean Paul Gaultier ise Spring 2002 Couture defilesinde çiçeklerden ziyade bitkileri file çorap ve transparan korse ile kombine ederek yansıtmıştı.

Bazılarına göre gelmiş geçmiş ama bana göre John’dan sonraki en büyük deha Alexander Mc Queen ise 2007 Spring defilesinde Tanya Dziahileva’yı gerçek çiçeklerden bir elbise ile podyuma çıkardı.

Jeremy Scott ve diğerleri arasından biraz daha farklı bir çiçek yansıtan John Galliano, Christian Dior 2010 Haute Couture defilesinde kocaman bir orkide elbise yansıtmıştı podyuma. O zaten hep farklıydı.

Bu arada blogda Ustalara Saygı başlığı altında tasarımcıları incelemeyi düşünüyorum. İlk inceleme de her yaptığı farklı olan John Galliano’ya olsun. Bekleyin…

Love,

Sinem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply