Moda Haftasının Ardında Kalanlar…

12 Ekim 2013

Merhaba,

Bir moda haftasını Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul presented by American Express sponsorluğunda bitirdik. Sanırım bir önceki  yapılan organizasyonda davetli olunmayanların alınmaması birçoklarının davetli değiliz almazlar diye düşünürek gitmemesine ve kuru kalabalığın ortadan kalkmasına sebep oldu. Sırf bu nedenle bile organizasyon yetkilileri akışı hak ediyor. Ve Kuruçeşme Arenaya çok yakıştı Fashion Week…Her ne kadar evime olan uzaklığı nedeniyle bazı defileleri kaçırdıysamda harika bir 5 gün oldu.

Didem Soydan yine harikaydı ve defilelerin %90’ında bulunuyordu. Öyle ki Emre Erdemoğlu’nun tek kadın mankeniydi. Ben ona aşığım o ayrı ama artık aynı profesyonellikte birkaç mankene daha ihtiyacımız var…

fw ben8

Özgür Masur yine harika tasarımlardan bir defile sundu bize, onun için söylecek öyle çok şey yok zaten görünüyor olsa bile ona özel bir post gelecek…

fw ben2

Bir merak ettiğim tasarımcı Zeynep Tosun, oldukça güçlü ve seksi bir kadın imajını yarattığı tasarımlarının hepsi benim olsun istedim.

fw ben7

Tuvanam için de söylenecek çok şey var o nedenle onun içinde özel bir post yapacağım.

fw ben3

Yine grafik desenlerle podyuma tasarımlarını sunan Günseli Türkay için birçok kişi önceki tasarımları daha iyi desede ben renklerine aşık oldum.

Günseli Türkay MBFWI-1

Deniz Berdan’ın makyajlarının öne çıktığı tasarımları oldukça beğeni topladı.

fw ben5

Ama bir studio sunumu vardı ki beni en çok keyiflendirendi. Serra Kefeli’nin ilk beachwear koleksiyonun hem 60 yılların kadınlarına hem de partilerine gönderme yapması ve bunu yaparken bir motel partisinden esinlenmesi zaten styling’inin Ceylan Atınç tarafından sunulması şapşahaneydi, bir postta onun için gelecek.

Kith & Kin - Runway - MBFWI S/S 2014 Presented By American Express

Diğer bir studio sunumu ise benim asla kayıtsız kalamayacağım Merve Bayındır’dan geldi. #direnşapka hashtagı ile sunumunu yaptığı muhteşem şapka tasarımlarını cesareti olan kadınlara ithaf etti diyebilirim. Bense tabiki bayıldım…

fw ben6

Emre Erdemoğlu ise bizi yelekler, puantiyeler, kurvaze ceketler ve en önemlisi 2 bacakta farklı kumaşlarla hazırladığı pantalon tasarımlarıyla vurdu.

fw ben4

Niyazi Erdoğan casual ve klasik stile aynı anda göz kırpıyor. Renkleri, böceklere giydirdiği çiçek desenleri ve müzikleri ile yine bir fashion weekte beklentileri boşa çıkarmadı diyebilirim.

Niyazi Erdogan - Runway - MBFWI S/S 2014 Presented By American Express

 Merakla beklenen Serdar Uzuntaş keskin bir koleksiyon sundu.

Serdar Uzuntas - Runway - MBFWI S/S 2014 Presented By American Express

Haftaya damgasını vuran olaylardan biri kesinlikle Çağla Şikel’in Hakan Akkaya defilesinde düşmesi denebilir. Çoğu mankenin başına gelebilecek olayı çok şık bir biçimde toparladı Çağla ve defile sonunda Hakan Akkaya onu kucağına alarak onore etti.

Hakan Akkaya - Runway - MBFWI S/S 2014 Presented By American Express

Bir dikkat çeken olay ise Tanju Babacan defilesinin anlam karmaşasıydı.  Hem gezi sloganlarını,  hemde “Dear Capitalism, it’s not you, it’s us. Just Kidding, it’s you!” gibi sloganını tasarımlarına taşıyan Tanju Babacan’ın defile sonu selamını cebinden çıkardığı mendili başına bağlayarak türbana da kucak açması bana göre “NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP” misalinden öteye geçemedi…

fw ben1

Kısa kısa notlar bunlar. Tabii ki beni çok etkileyen tasarımcılar için ayrıca özel postlar yazılacak.İlki de pazartesi Tuvanam için geliyor.  Diğer yazılar ve defile görsellerini Biguddi.com da bulabilirsiniz.

Ve Eymen Topçuğlu‘nun kadrajına takılan ben 🙂

picture_1080p-252903

Ve birde Marie Claire‘den

09

Love,

Sinem

Beni instagramdan @usedlook adı ile takip etmeyi unutmayın.

Instagram

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply