Moda Editörlüğü Kursunun Ardından

20 Mart 2016
Moda_Editörlüğü_Kursu

Merhaba,

İstanbul Moda Akademisi’nde aldığım Moda Editörlüğü programı geçen perşembe bitirme projemiz olan “Dergi Projesi” sunumu ile bitti. Dergimiz şahane olmadı, ama yolun neresinde olduğumu görmemi sağladı. Sektörün önde gelenleri tarafından eleştirilirken moralimin oldukça bozulduğunu da söylemem gerek. Fakat sakince düşününce eleştiriler ilerlemek istediğim noktada bana çok şey katacağı için moralimi bozmanın yersiz olduğunu fark ettim.

Moda editörlüğü kursunun hayatıma kattığı bakış açısıyla artık daha iyi biliyorum ki yapmak istediğim şey ve olmak istediğim alan çok net. Gideceğim nokta net olduğu için o yönde çalışmak da daha kolay ve hedef odaklı oluyor. İşte bu noktada bloğum en büyük yardımcım olacak.

O nedenle bundan sonra daha moda odaklı haberler paylaşacağım. Bunun ilk adımını da kursta en sevdiğim derslerden biri olan defile raporu dersinden sonra bloğa “Defile Raporu” kategorisi ekleyerek, “Defile raporu nedir?” ve Alexander Wang’in Balenciaga’ya veda ettiği yazı ile açılışı yapmıştım. Buradan göz atabilirsiniz.

Şimdi defile raporu kategorisi daha çok güçlenerek içinde defile raporu, atmosferi, detayları ve defile videosu paylaşacağım yazı tipine dönüşecek. Şu an İlkbahar –Yaz 2016 sezonuna girdiğimiz için bu sezona ait raporlar ile başlayacağım. Hatta ilki Gucci İlkbahar-Yaz 2016 koleksiyonu olacak. Fakat aralara 2016 Sonbahar-Kış raporlarını daha sık göreceksiniz. Ara kapanınca defile haftaları ile aynı paralellikte yazacağım.

Tabi bloğumu sadece rapora adamayacağım, trendler, kitaplar, öneriler, tavsiyeler de olacak ve hatta yine kendimden bahsettiğim yazı tipleri de olacak. Daha sık, daha moda dolu ve daha moda içeriğine adadığım bir blog hazırlıyorum.

O halde yeni başlangıçlara…

Love,

Sinem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply