Merve Bayındır Fashion Week

27 Ekim 2013

Merhaba,

Türkiye’nin sayılı şapka tasarımcılarından olan Merve Bayındır, Mercedes-Benz Fashion Week presented by American Express kapsamında ilk kez Studio alanında gerçekleşen bir sunum sundu bizlere.

Benim gibi bir şapka aşığının asla kayıtsız kalamadığı tasarımcının her işini zaten çok seviyorum. Özellikle Gazi Töreninde oldukça sık rastlıyoruz tasarımlarına, bu sefer ilhamını bambaşka bir konuda alsa da Merve Bayındır, popülerliğini yitirmiş olan ülkemizde bu sektörü ayağa kaldıracak bir tasarımcı…

 #direnşapka hashtagi ile katıldığı moda haftasında ilhamını kendileri için direnemeyen ağaçlar için başlatılan direniş ve özgürlükleri savunma mücadelesine dönüştürenlerden alıyor.

 Farklı bir enstalasyon çalışması ile hazırladığı her bir şapkayı renkler vasıtasıyla direniş ruhunun sembollerine bağladı. Koleksiyonu oluşturan şapkalarda tasarımcı sinimay, bukram, abaca, devekuşu tüyü, kaz tüyü, egzotik kuş tüyleri, çeşitli kumaşlardan el yapımı çiçekler ve el yapımı kelebekler, hasır örgü ile İngiliz ve Fransız şapka tülleri bir araya getirildi.

Love,

Sinem

_MG_8665

_MG_8672_MG_8496_MG_8503_MG_8505

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply yaşar tezel 27 Ekim 2013 at 23:34

    mükemmel çalışmışsın.tebrikler

  • Leave a Reply