Meghan Markle’ın Gelinlik Modeli

19 Mayıs 2018

Royal Wedding Detaylı İnceleme burada! Uzun incelemesinde Kate ile karşılaştırması, diğer Kraliyet ailelerindeki benzerlikleri de var ama şimdi Meghan Markle’ın gelinlik modeli ile ilk bakışı yapalım.

Prens Harry ve Meghan Markle, Windsor Castle‘daki St. George’s Chapel’de gerçekleşen peri masalı ile evlendi. Düğünleri ilgiyle bekleniyordu ama tabii ki evliliklerinin yeminlerden daha çok Meghan Markle’ın gelinliği merak ediliyordu.

Erdem, Ralph & Russo, Stella McCartney diye tahmin edildi ama günün kazananı Clare Waight Keller tasarımı ile Givenchy oldu. Böylece Clare Givenchy’nin ilk kadın kreatif direktörü olmasının yanına bir de Kraliyet gelinliği ünvanı ekledi. Peki, nasıldı gelinlik?

Aslında Kraliyet düğünlerinde gayet sıradan olan bir modeldi. Bana göre Prince Harry ile birlikte olmadan daha doğrusu ilişkileri kabul edilmeden önce resmen rüküş sayılabilen Sussex Düşesi –artık resmen Düşes- kendi gelinliğini seçemeyeceğini biliyorduk. Nedense herkes aykırı Meghan’ın kendince bir seçim yapabileceğini düşünüyordu. Fakat bırakın kendince seçim yapabilmesini ikonik bile olamayacak kadar sıradan bir gelinlik seçerek Kate ile aşık atmasını geçtim, Kraliyet gelinlikleri sıralamasında bile oldukça gerilerde kaldı.

meghan_markles_veil

Yanlış anlaşılmasın kötüydü demiyorum özensizdi diyorum. Düşük omuzlu denilebilecek kadar geniş kayık yaka, uzun kollu ve kolları omuz hizasından takma kollu, klasik ve sade A kesim hiçbir işlemesi ya da dikişi olmayan bir gelinlikti.

Prince_Harry_Meghan

Gelinlik çok sadeydi ama duvağı en azından Kraliyet şanına yakışır biçimdeydi. Meghan Markle’ın duvağı ipek tülden tasarlanan üzerinde çiçek işlemelerin olduğu 5 metreydi.

megham_markle_Veil

Fakat günün tek şaheseri Meghan Markle’ın tacı Queen Mary’den ödünç ve 1932 yılına ait bir taç. Tacın ortasındaki broş ise 1893 yılına ait.

meghan markle's tiara

Bu kadar güzel duvak ve taç ile Meghan’ın yaptırdığı saç ve makyaj ise tamamıyla sıradan. Tabii ki abartılı bir makyaj beklenmiyor ama en azından akmış gibi duran dumanlı göz makyajı yerine daha derli toplu toprak tonlarında bir makyaj yaptırması en azından makyajdan kurtarırdı. Saç ise her zaman ki Meghan. Sadelik şahane ama sade olacağım diye özensizlik çirkin. Makyajın tek sevdiğim şey kapatmağı çilleri oldu.

Prince_harry_Meghan_markle

Bir unutamadığımız Kate’e bir de Meghan’a bakıyorum. Sonuç olmamış. Daha detaylı karşılaştırma Wedding Wednesday’de…

kate_middleton_wedding_dress

Love,

Sinem

PS: Tüm görseller Getty Images

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply