Makyaj Çantamda Neler Var? | Mart

28 Mart 2019
makyaj_cantamda_ne_var

Bakımlı olmayı seviyorum. Hayatımın hiçbir döneminde aşırı makyajlı olmadım ama makyajsız görünümü sevenlerden de değilim. Süper parıldayan bir cildin yoksa canlı bir görünüm için en azından allık ve rimelsiz sokağa çıkmamalısın. Durum böyleyken sıfır makyaj hiç bana göre olmadığı gibi başkalarına göre de olsun istemiyorum 🙂 Kısaca Alicia Keys hareketi beni hiç ilgilendirmiyor.

Bakımlı olmak çok makyaj demek değil ama sade olmak için de makyajsız olmak gerekmez. Sade makyaj denen bir şey var yapmasını bilene. Buraya kadar neden bunları anlattığıma gelirsek; bu ay makyaj çantama eklediğim yeni ürünleri, denediğim ürünleri ve çok kullandığım makyaj ürünlerimi (bu ay en çok kullandıklarım) paylaşmak istedim. Şimdi hazırsan başlayalım…

Islak makyaj ile tanışana kadar pudra aşıklarındandım. Aslında yine vazgeçilmezlerim arasında fakat strobing yani ıslak makyajın canlı ve taze görünümüne bayıldığım için bütün makyaj çantam revize oldu. Birden makyaj bazının yerini ışıltı veren kremler, pudranın yerini ise cushion compact fondöten aldı.

makyaj_cantamda_ne_var Aslında günlük makyajımda tamamen ıslak makyaj yapmıyorum. Sadece canlı ve taze görünmeye özen gösteriyorum. O yüzden eskiden nemlendiricimin üzerine yaptığım makyaj yerine son bir yıldır günlük olarak makyaj bazı da kullanıyorum. Genelde özel geceler dışında pek baz kullananlardan değildim. Vazgeçilmezim de Clinique Superprimer makyaj bazı olmasına rağmen yüzüme taze ve aydınlık bir görünüm vermesini istediğim için nemlendirdikten sonra L’Oréal Paris Luminizing Primer Aydınlatıcı Makyaj Bazı kullanmaya başladım. Anında ışıltı kazanıyor cildim. Hatta o kadar ışıltılı ki biraz fazla kaçırdığımda aşırı parlaklığa kavuşuyorum.

Makyaj bazından sonra ise Bobbi Brown Cushion Compact Fondöteni yine Bobbi’nin fırçası ile sürüyorum. Bobbi Brown Full Coverage Face fırçasını denediğim günden beri başka fırça benim için kabus demek. Hatta ıslak makyaj için en iyisi olduğunu düşünüyorum ama tabii bir Duygu Özaslan ya da Merve Özkaynak değilim, doğru ürün konusunda ahkam kesmek istemem ama kaliteli ve iyi ürünleri severim. O yüzden anlattığım her şey bana göre. Bir de Bobbi Brown’un tüm makyaj malzemelerine aşığım sanırım.

Her ne kadar pek çok kişi tavsiye etse de NARS ürünlerini pek kullanmamıştım. Yine ıslak makyaj yapmaya başlamamla en çok tavsiye edilen likit aydınlatıcılardan biri olan NARS Illuminator likit aydınlatıcıyı satın aldım. Ben compact fondötenin üzerine yüzümün yüksek yerlerine az az uyguluyorum. Çünkü mükemmel bir parlaklığa kavuşturuyor. Fazlası gümüşümsü bir parlaklık veriyor. Benim kullandığım Copacabana tonu. Bitişi de satenimsi. Hatta o bitişi o kadar seviyorum ki neredeyse yatarken bile süreceğim.

Compact fondöten ve likit aydınlatıcı sonrasında Estée Lauder Double Wear suya dayanıklı kapatıcısını kullanıyorum. Tüm gün hem nemli hem de kalıcı bir kapatıcı. Tabii benim göz altlarım fazla mor olmadığı için bana göre. Daha fazla kapatıcıya ihtiyacı olan ciltler için nasıl bir bitiş sergiler bilemem. 2C Light Medium benim rengim.

Göz makyajım yıllardır sadece eyelinerdı. Bir sürü eyeliner denedim ama hiçbirini kusursuz süremiyorum. Yeteneğim yok sanırım. Şimdiye kadar en iyi performansı aldığım eyeliner Estée Lauder Double Wear Likit Eyeliner oldu. Özellikle sert keçe gibi ucu benim gibi yumuşak eyeliner ile çizgi çekemeyenler için harika. Hızla kuruyor fakat çabuk kuruması hem avantaj hem de dezavantaj aslında. Sürerken kuruduğu için bazen birkaç kez silip tekrar çektiğim oluyor çizgiyi. Ama ben baya memnunum. Genelde eyeliner dışında bir şey sürmem gözüme. Sadece kaş kemiğime Bobbi Brown Retouching Face pencil kullanıyorum. Çünkü kaş kemiğini aydınlatmayı seviyorum. Son zamanlardaysa özellikle bu ay aşırı far kullanma isteğim geldi. Ben genelde Bobbi Brown web sitesinden sipariş veriyorum ve sürekli hediye gönderiyor ve kampanya yapıyorlar. Bir siparişimde bana muhteşem 4 renge sahip seyahat boy far göndermişlerdi. Bu ay özellikle Bone rengini tüm göz kapağıma, Taupe rengini göz kapağımın dışına ve göz altımın yarısına kadar, Champagne Quartz metalik rengini ise göz pınarıma sürüyorum. Sonucu o kadar seviyorum ki paleti hiç kullanmazken yarıladım bile.

Ve geldik parıldamaya: yaz, kış, bahar, güz hangi mevsim olursa olsun artık kullanmazsam eksik hissedeceğim tek ürün Bobbi Brown Highlighting Powder- Pink Glow. Aydınlatıcı pudra olan ama ışığı mükemmel bir şekilde yansıtan bir ürün. Islak makyaj için en iyi allık önerisi başlıklarında hep Bobbi Brown Highlighting Powder- Pink Glow gördüğüm için almıştım ama artık resmen ıslak makyaj yapmasam bile elmacık kemiklerime allık uygulamadan önce sürüyorum. Çok parlamak istersem yoğun, hafif bir ışıltı istersem de bir kere pıt pıt. Sonuç tam bir aşk.

bobbi_brown_highlighting_powder_pink_glow

Allık sürmeden asla sokağa çıkmam. Yıllar içinde allık kullanımım çok değişti. Eskiden pudranın üzerine allık sürerdim şimdiyse yazın sadece allık kışınsa altına bir sürü şey sürüp sanki sadece allık sürmüşüm gibi bir izlenim veriyorum 🙂 Makyaj yapmayı öğrendim diyelim. Allığı hep kullandığım için sürekli allık alıyorum. Yves Saint Laurent Blush Volupte Allık 8 numarasını neredeyse 6 ay önce almama rağmen daha yeni kullanma fırsatım oldu, fazla allık varlığından… Rengi o kadar doğal oldu ki cildime diğer allıklarımı rafa kaldırdım.

Ve hiç dikiş tutturamadığım şey rimel. Sürekli deniyorum henüz en iyisi ile tanışmadım sanıyorum. Çok aksi ve ok gibi kirpiklerim olduğu için bütün kıvırıcı etkisi olduğu söylenen rimeller bende işe yaramıyor. O yüzden aramayı bıraktım. Kirpik kıvırıcısı da bende Nike logosuna dönüştüğü için onu da kullanamıyorum. Bu nedenle dokusu hangisi iyiyse onu kullanıyorum. Bu ay en çok Christian Dior DiorShow rimelini kullandım.

mac-cosmetics_lipstick_amarous

Dudaklar konusunda ise pek iddialı değilim. Orta incelikte dudak yapım olduğu için parlak rujlar bende daha iyi duruyor. Yıllardır MAC Cosmetics Amarous renkteki rujuna saten bitişli olması ve benim gibi ruj yiyen birinin bile uzun süre dudağında kalmayı başardığı için vazgeçemiyorum. Gece dışarı çıkarken ise mart ayında en çok geçen Estée Lauder Pure Color Envy serisinin 120 numarasını kullandım. Hafif parlak ve nemli yapısı dudaklarda asla rahatsızlık hissi vermiyor. Fakat bitince ne yapacağım bilmiyorum çünkü galiba Extreme Nude isimli bu renk artık yok 🙁

Bu ay en çok kullandığım makyaj ürünlerim bunlardı seninkiler hangisi?

Love,
Sinem

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply