Gisele Bündchen at Home with Chanel

12 Aralık 2015
Gisele_Bündchen_Chanel_No_5

Merhaba,

Doğaya dönüş, doğallık son yılların olmasa olması. Neredeyse her markanın organik ya da doğaya dokunan reklamları var. Bu tarz bir reklam filminde de oynatılacak en doğru seçim, yaşam tarzı, hayata bakışı, inancı,  yoga ve meditasyona düşkünlüğü ile kesinlikle Gisele Bündchen! Peki ya reklam sahibi Chanel N°5 böyle doğa aşığı bir marka mı? İşte o biraz tartışılır!

Chanel N°5 parfümünün yüzü Gisele Bündchen doğa ile iç içe yaşadığı evinin kapılarını ilk kez açtı. Doğanın ve kokuların verdiği hissi anlattı Gisele. Hem de bunları gitar çalıp şarkı söyleyerek, yalın ayak dolaşarak, yoga ve meditasyon yaparak ve neredeyse sıfır makyajlı doğal haliyle anlattı.

Üstelik anlattıkları da son derece samimi ve doğal yani en azından o hissi gerçekten veriyor. Peki o zaman sorun ne?

Sorun şu; Modayı takip ediyorsanız Gisele’in Chanel’in en ünlü parfümünün yüzü olduğunu bilyorsunuz demektir. Eh ben de biliyorum. Bunu bildikten sonra bu videoda anlatılanları ne yazık ki O koku ile bağdaştıramıyorum. Sadece doğa ve kokular üzerine bir sohbetmiş gibi objektif izleyemiyorum. Aklım sürekli Chanel N°5 parfümüne gidiyor. Tüm eleştirim bu yüzden. Çünkü  Chanel N°5,  birçok insan gibi benim için de hala  Marilyn Monroe‘nun yatakta ne giyiyorsunuz sorusuna verdiği cevap ile anlamlı ve özel.  O cevap kadar seksi, gizemli, kışkırtıcı ve efsanevi bir koku!

Bu yüzden Gisele çok doğal çok harika ama hala bir Chanel N°5 değil.

Ama video güzel hadi izleyin, sonra bir de Marilyn’i izleyin.

Bilmeyenler için kısaca özet: Gazeteci Georges Belmont`un “Geceleri yatağa girerken neler giyiyorsunuz, pijama mı? gecelik mi?” sorusu üzerine “Sadece Chanel No.5. Çünkü bu doğru. Tam olarak “çıplak” yatağa girdiğimi henüz açıklamak istemiyorum” diye ironik bir cevap vermişti vakti zamanında Marilyn.  Doğallıksa konu bana göre şimdiye kadar verilmiş en doğal cevap 🙂

#CHANELFRAGRANCE

Love,

Sinem

ve Marilyn Monroe’nın Chanel’i

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply