Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun!

08 Mart 2018
sinem_aydinoglı_bozcaada

Audrey’nin de dediği gibi “Mutlu kızlar en güzel kızlardır!” Bu anlayışı benimseyerek beni hep mutlu olacağım bir şekilde, ne olursa olsun bakış açımı hep gülümseyecek bir şey vardır diye değiştirmem gerektiğini söyleyerek yetiştiren muhteşem bir anneye sahibim. Aynı bilinçle Sade’nin hayata bakmasını sağlamaya çalışıyorum.

Tabii bu bakış açısı olur olmaz her şeye gülmeyi kapsamıyor. Beni tanırsınız güldüğüm kadar ağlarım da… Bir filme, kötü bir habere, mutluluk ya da sinirden. Birçok insana göre zayıflık belirtisi olan gözyaşlarım bence en büyük gücüm. Çünkü ağladıkça yenilenir, temizlenir ruhum.

Birçok insana göre fazlasıyla sulu ve samimi görünsem de sınırlarımın nerede başlayıp nerede bittiğini çok iyi biliyorum. O nedenle bazı kararlarımı daha net ve korkusuzca, bazılarının cesaret etmeyi tercih etmediği şekilde aksiyon alıyorum.

Sıkıldığım, kızdığım, öfkelendiğim, delicesine sinirlendiğim anlar da oluyor. Ne yazık ki hayallerde Englefield House’da yaşayan bir mutant olmak isterken insanım. Daha önce de gördüm, özellikle bugünlerde de biliyorum ki yolun sonu hep ışık…

Sade’nin bunlardan daha fazla olmasını istiyorum. Büyüdüğünde sağlam, güçlü, mutlu, huzurlu, kahkaha atmaktan korkmayan ve en önemlisi vicdan sahibi bir kadın olmasını diliyorum. Mütevazi olmanın anlamsız olduğu bir gün! Ben tam olarak böyleyim. Umarım armut dibine düşer.

“Bu dünyada erkek olmak varmış.” Hiç kullanmayacağım ve hayatta duyduğum en saçma cümle. İyi ki kadınım, iyi ki harika bir kadın tarafından yetiştirildim, iyi ki etrafımda harika kadınlar var ve iyi ki gün geçtikçe çoğalıyoruz.

Audrey ile başladım onunla bitiriyorum: “Her şeyin ters gidiyor gibi göründüğü zamanlarda güçlü olmak gerektiğine inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna ve mucizelere inanıyorum.”

Kesinlikle her yarın başka hatta bambaşka bir gün!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu, Mutlu ve Muhteşem Olsun!

Love,

Sinem

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Belgin 08 Mart 2018 at 18:50

    Bu dünyayı mucizelere inanan kadınlar değiştirecek, buna inancımı bir kez daha pekiştirdi bu yazı. Teşekkürler kahkahaların ve gözyaşlarının gücünü hatırlattığın için güzel kadın!

  • Leave a Reply