Düğün Hikâyem | My Wedding Book

26 Mart 2012
Merhaba,

Keyifli hazırlıklar azalmaya başladığında devreye hemen girerek kendim ama sadece kendim için keyifli bir defter yaratmaya başladım. Okuduğum gelin dergilerinden, dekor dergilerinden ve bütün moda dergilerinden sevdiğim ve gereken ne varsa kesip biçtim. 

Tabii öncelikli rengim mor kapaklı defter olmadığı için pembe ile yetindiğimi neden mor bir defter değil sorularına cevap olarak peşin peşin söylüyorum. Bu defterde yapılacaklar, unutulmaması gerekenler, hayal edilenler, gerçekleşenler olmak üzere beni, bizi, bütün planlarımızı ve en çokta hazırlık sürecimi keyfe dönüştüren her şey var.  Kınayanlar, kınamak üzere dalga geçenler ya da geçmeye hazırlananlara gururla söylüyorum evet bu aralar fazla boş vaktim var ve ben onu eğlenceye dönüştürmesini biliyorum!

my wedding book

Defterime öncelikle düğüne 12 ay kala neler yapılması gerekenlerin bulunduğu sayfalar ile başladım. Bizim 3 ayımız kalmak üzere olduğuna göre geçirdiğimiz 9 ayı atlatmış gözüküyoruz. Peki, uygulamada nasılız diye merak edenlere hemen hemen tavsiye edilenlerle aynı gidiyoruz diyebilirim.

DSC_0116DSC_0119

Aralara tüyolarla devam ettim.

DSC_0120

Şartlar ne gösterecek bilmem ama gelin arabasının eski bir araba olması çok istediğim ayrıntılardan. Hatta Arı’mın “Mustang 75 mi, yoksa ben mi?” sorusuna vereceği cevabı duymaya hazır olmadığımın da farkındayım. (yine love u Arıkan Bey)

DSC_0133

Ve gelinlik için ilhamlarım bir hayli fazlaydı. Ben kendimi Pronovias ile taçlandırdım ama straplez gelini olmak istemediğim için üstüne ne yapacağım hala muamma. İşte o raddede hala bu ilhamlar bana göz kırpıyor.

DSC_0122

Ve gelin pırıltısı… 

DSC_0131

Ben bir inci gelini değilim sanırım. O nedenle inci takıyor olmayacağım, zümrüt veya safir ilk tercihlerimden, hatta boynuma herhangi bir şey de takmayı düşünmediğim için küpe ve yüzük ağırlıklı olacak pırıltılarım. Kim bilir belki bir de taç en Kate Middleton’ından…

Benim gelinliğim olurda sevgilim damatlığı olmaz mı! O henüz kavuşamasa da damatlığına e süper görseller ve tüyolar ile ben gardımı aldım, istediği bütün fikirlerde yanında olacağım sevgilimmm.

DSC_0125

Gelin ayakkabısı ise benim için en zor olan seçim. Ah tabii ki böyle bir Dior’a dolabımdaki bütün pabuçlarımı feda ederim ama ben hala gelin ayakkabısı sade olmalı bir kere giyilip köşeye bırakılmalı diye düşünüyorum.  

DSC_0132

Mobilya meselemiz hala muallak da olduğu için no comment ve aşık olduğum koltuktan sevgilerle…

DSC_0114

Masa düzenine gelirsek harika görsellerim var ve bir o kadar da fikrim ama henüz o chapter için görüşmeye çağrılmadığımız için yine bir es. Fakat pembe, mor olacağını düşündüğünüzün farkındayım.

 

DSC_0123

Masalar bitince en zor görevimiz oturma düzenine geldiğinde bin beş yüz adet topladığım fikirler ile çığır açmayı düşünüyorum.

DSC_0124

Aaoo gelin çiçeği konusunda pek bir fikrim yok ama fotoğraf çekimine giderken canlı tonlarda olmalı diye düşünüyorum fakat düğün günü kısmet 🙂 zaten fırlatıp atacağım sıradaki geline 🙂

DSC_0129

Gelin pastası bu eşsiz pastalardan olursa kimseye yedirtmem haberiniz olsun. Öyle bakacağız sadece…

DSC_0128

Daha bir sürü ayrıntı olacak ama henüz bu kadarını hazırladım. Defterime son noktayı gerçek olan resimlerle koymayı düşünüyorum. Bu da demek oluyor ki Temmuz da bu defter tekrar açılacak 🙂

Love,

Sinem

Beni instagramdan @usedlook adı ile takip etmeyi unutmayın.

Instagram

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply