Colors Of My Lips

21 Mayıs 2015

Merhaba,

Hangimiz hayatımızda bir kez bile olsa kendimizi kötü hissettiğimiz zaman kırmızı bir ruj sürmedik ki! Ben fazlasıyla sürdüm. Hatta kırmızıyı geçtim ruh halim azraille karşılaşmaya hazır olduğunda mor ruj bile sürdüğüm oldu. Bazen iyi hissetmek için, bazen güzelleşmek için, bazen de dikkat çekmek için ya da sadece sürmek için kullandığım bir sürü ruj var ama en vazgeçilmezlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Yaz, kış, günlük ve gece olarak ayırdığım, moduma göre bu ayrımı karıştırdığım bu 6 renkten vazgeçemiyorum. Özellikle bu aralar açık ara farkla Bobbie Brown geliyor.

En önde bütün asaleti ile duran Bobbie Brown Creamy Lip Color Italian Rose 9 numara olan ruj en favori rujum şu anda. Öyle ki evde unuttuğum zaman yüzüğümü unutmuşçasına moralim bozuluyor. Çok yoğun sürmediğim sürece dudağımın renginden çok farklı olmadığı için yoğun göz makyajı yaptığımda ilk tercih ettiğim ruj. Bir de dudakta bıraktığı etki şahane.

Solda en önde tatlı pembesi ile duran Guerlain | Kiss Kiss Baby Shine 671 yıllar önce tanıştığım bir türlü de kopamadığım hatta her sürdüğümde Bozcaada’yı hatırlatan bir ruj! Çünkü genelde yaz akşamları sadece ruj ile çıktığım günlerde kullanıyorum onu. Ya da kumsalda dudaklarımı nemlendirmek için. Özellikle hafif bronzlukla birlikte yüzünüze müthiş bir ışıltı yayıyor. Ya da bilmiyorum ben onu çok sevdiğim için öyle geliyor. 🙂 (yenisi almamın da zamanı geliyor çünkü summer is coming! )

En sağda diğerlerinden ayrı bir renk ile duran Dior | Diorama 066 adındaki hafif turuncu renk ruj, hiç benim tercihim olacağını düşünmediğim bir rujdu. Ona kullandıkça alıştım. Kışın çok nadir sürüyorum ama yazın çantamdan asla eksik olmuyor.

Hemen arkasında duran koyu kahve tonundaki Chanel | Coco Shine 66 çok hafif ışıtıları olan bir ruj. Bana en çok kahve tonaları yakıştığı için öylesine yaklaşık bir yıl önce denemek için aldığım bu ruj sürdüğüm anda vazgeçilmezlerim arasına girdi. Üstelik öyle bayıla bayıla da almamıştım. gündüz, gece, öğlen ağır makyajda gece

Kırmızıların şahı;  Mac | Russian Red. Hiç tam anlamıyla hakkını veremiyorum çünkü inanılmaz bir kırmızı, yoğun bir şekilde sürdüğümde göz makyajı yapmamam gerekiyor. Eh eyelinersız olmayacağı için hafifçe sürüyorum. Hatta nemlendirdiğim dudaklarımın tam ortasına sürüp yayıyorum. Deneyin ne kadar müthiş olduğunu göreceksiniz.

Bir ruj kendinizi Rihanna kadar müthiş hissettiriyorsa o kesinlikle Mac | Rebel A74 numaralı renktir. Kıyafet, oje, far, özellikle ayakkabı rengi olarak hep kullandığım moru yıllar önce dudaklarıma süreceğim aklıma gelmezdi. Bir arkadaşımda görüp “Bu neeeeeeeee?” dedikten sonra 3 tane bitirdim 🙂 Özel bir geceye davetliysem ya da gece dışarı çıkıyorsam yoğun bir şekilde sürüyorum. Canım iyi hissetmek istediğinde azıcık sürüp yayıyorum.

Tabii rujlarım bu kadar değil. Hatta sanırım en fazla aldığım makyaj ürünü rujlar ama hiç değişmeyecek renkler varsa işte onlar tam da bunlar oluyor!

Bir de fark ettiyseniz tek taraflı eriyor rujlarım. Çünkü takıntılı bir şekilde hep aynı taraftan sürüyorum. Bu da her yerde kolayca sürebilmemi sağlıyor. Eh aynaları sevmiyorum biliyorsunuz, bakmadan sürebilmemin tek yolu da bu!

Cumaya bir var 🙂

Love,

Sinem

Beni instagramdan @usedlook adıyla takip etmeyi unutmayın!

Instagram

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Selen 21 Mayıs 2015 at 20:58

    Bende hep tek taraftan suruyorum 🙂

  • Leave a Reply