Bu Yaşımdan Beklentim Büyük | Kendime İyi Davranmayı Seçiyorum

09 Kasım 2018

Evet, beni takip ediyorsan yeni yaşıma girdiğimi biliyorsundur ve bu yaşımdan çok şey beklediğimi, bana borçlu olduğunu da üstü kapalı bir şekilde Instagram hesabımda anlattım. Beni hala takip etmiyorsan hemen tık tık!

Oradan da duyurduğum gibi bu sene her yıl olduğu gibi aylar öncesinden doğum günümü beklemedim, hediye listesi yapmadım, annemlerin beynini 3 ay öncesinden hediye hediye diye yemedim, Arı’ya temmuz ayının 29’u itibari ile bana hediye ne almayı düşünüyorsun, diye her gün sormadım (28’i onun doğum günü ☺) geri sayım yapmadım, kutlu doğum haftası bile yapmadım ve abimden Burberry ceket istemedim. 35 senedir ilk defa annem ”Şu 6 Kasım’ı bir atlatsak” demedi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Her sene olduğu gibi bu yıl yine doğdum ama bir farkla bu yıl aylar önce beklemedim ilk defa doğum günümü, gün de saymadım. Ne oluyordu bana ilk defa bu kadar sükûnetle karşıladım yeni yaşımı. İlk defa her bütçeye uygun hediye listesi bile yapmadım. Resmen kıyamet alameti sayılır beni tanıyanlar için. Büyüyorsun diyenlere cevabımdır: “Yaş olarak her sene büyüyorum ama ondan değil!” “Olgunlaşma mı?” yok o da değil, o kelime ile hiç tanıştırılmadık. E ne peki? Valla ben de bilmiyorum. Tek bildiğim sükûnetimin asla asaletimden olmadığı. Bunu bilmek için beni tanımanız gerekmez, es kaza doğum günü muhabbeti yaptıysak bu sessizliğin fırtına öncesi sessizliği olduğunu anlayabilirsiniz. Artık fırtına mı olur kasırga mı bilmiyorum ama bir yaş daha aldım hem de aşırı büyük kararların eşiğinde. Altından ne kadar kalkabileceğim bilmiyorum ama bu sene kendime hediyem bu! Bak 36, seni sessiz karşıladım ama senden çok şey bekliyorum. Senin ağırlığın çok büyük anlaşalım şimdiden, bozuşmayalım sonra! Sen hayatımda mükemmel bir fotoğraf olana kadar bence gelmiş geçmiş en güzel fotoğrafım (kendisi imza fotoğrafım da olur) ile bu sene doğum günümü ilan edeceğim. Ah Esra, birlikte daha fazla fotoğraf çektirmeliyiz. Sen, Zamir ve Şükran! Seviyorum sizi… Şimdiden söyleyeyim senin en güzel fotoğrafın #misssade ve ailen diyenler aforoz edilecektir. Doğum günümdee duyar kasmayın der son trendlere uyar kaçarım. İyi doğdum valla bence 🎂(ki yi unutmadım, sadece yazmadım 😘)

Sinem Aydınoğlu � (@sinem.aydinoglu)’in paylaştığı bir gönderi ()


Sakince geldi ve geçti bu yıl! “Olgunlaşma” değil tabii ki. Daha önce de dediğim gibi hiç tanıştırılmadım o kelimeyle. Bu sene böyle olması gerekiyormuş demek ki ve biraz hüzünlü bir şekilde geçti, yapacak bir şey yok. Ama geçti. Şimdi yeni yaşımda yepyeni bir projem var. O benim hamurum ve ben nasıl yoğurursam öyle şekillenecek, öyle büyüyecek. Aslında “hamurcum” –iş bu sözleşmede “Proje” bundan sonra “Hamurcum” olarak adlandırılacaktır- uzun zamandır elimdeydi ama onu yapacak ışığım eksikti. Işığı görünce de cesaret henüz gelmemişti. Erteleme de var tabii derken yeni başlangıcı kendime hediye olarak seçtim. Evet, 36 yaşımda yepyeni bir başlangıcım var. Başarılı olabilecek miyim olmayacak mıyım birlikte öğreneceğiz. “Hamurcum”un ne olduğunu henüz açıklamayacağım ama buradan ve instagram hesabımdan ara ara ipuçları vereceğim. “Hamurcum” hakkında bilgisi olan birkaç yakın arkadaş da ağzını kapalı tutarsa şimdi anlatmak istediklerime dönebilirim.

Blogda Bundan Sonra Neler Olacak?

Uzun zaman oldu buralarda neler yaptım yazmayalı. Kabul edelim hiçbir zaman iyi bir blogger olmadım, sürekli yazamadım, istikrarlı olamadım çünkü hep bahanelerim vardı. Yoğun çalışıyordum, zamanım yoktu, önce halletmem gereken şeyler vardı bloga sonra sıra gelirdi gibi. Bahanelerim hep daha haklıydı.

Sonra Miss Sade hayatıma girdi. Eh, onun zamanından çalamazdım (en saçma bahane de buydu) gibi bir dolu bahane. Şimdi yine bahanelerim var ama bu sefer kendime bu kadar kötü davranmamayı seçiyorum.
Şimdi hem mutlu olmak için hem de kafamı dinç tutmak için bana en iyi gelen şey olan bloğumu komadan çıkartıyorum. Yılın en sevdiğim ikinci ayı ve en sevdiğim mevsiminde bana mutluluk veren işlerle uğraşacağım. Bunlardan biri de bloğum.

Blogda her hafta rutin olarak yazacağım yazılar olacak. Henüz günlerini belirlemedim. Haftaya netleşir. Bir tek Wedding Wednesday günü belli o da Çarşamba…

Wedding Wednesday’de her hafta düğünler ile ilgili içeriklerim olacak. Biliyorsunuz 4,5 sene Düğün.com’un içerikleri bana emanetti. Orada harika işler yaptım ama bloğumda daha harikası olacak çünkü burada “sky is the limit” bir de burada patron benim, bütün konular serbest ☺

Evleneceklere duyurumdur; bende çok konu var ama yazmamı istediğin konular varsa onları yorum olarak bırakabilirsin.
Miss Sade başlığı hayallerimin ötesine geçecek. Doğum hikayemden Sade’nin gelişimine, bebeklerde gaz sorunundan yemek düzenlerine kadar bütün tecrübelerimi paylaşacağım.

Defile Raporu konu başlığında tahmin edersin ki defile raporları olacak. Önceliği Sonbahar Kış Sezonu raporlarına vermek istesem de sanırım İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonları ile başlayacağım.

Ve eskiden çok severek yazdığım Perfect Style ve Love It başlıkları için de yeni içerikler geliyor.

Blog için bunları yapacağım.

Peki son aylarda neler yaptım?

Evet, gelelim son aylarıma. İşimden ayrıldıktan sonra bir iki ay dinlenmeyi düşünüyordum. Fakat dinlenmem iki hafta sürdü ve freelance çalışmaya başladım. Çalışmadan duramayan bir insan olarak iki ay dinlenmeyeceğime emindim ama bu kadar da hızlı olmasını beklemiyordum. Ee, neden kabul ettin diye soran olursa reddedemeyeceğim bir teklif geldi. Hayatımda astroloji ile ilgilenmemiş bir insan olarak astroloji ile ilgili içerikler yazmam teklif edildi. Moda ve astrolojinin ilişkisini yazıyorum her hafta. Ve aşırı keyif alıyorum.

Astroloji içeriklerine devam ederken bütün yazı güneş görmeden de çalışarak yazlıkta geçirdim. Astroloji dışında 4 proje yaptım bütün yaz. Hatta temmuz ve ağustos aylarında o kadar yoğundum ki denize eylülde girebildim. Fakat ben bu yoğunluktan besleniyorum o yüzden aşırı iyi geldi. Kötü yanları da oldu tabii; yazarken tıkınmaktan 6 kilo aldım ki şu an doğuma gittiğim kilodayım. Hem de karnımda bebek yok ☺
Freelance yazar olmak isteyenler için tavsiyeler hakkında bir içerik yazmayı planlıyorum. Ayrıntıları orada anlatırım.

Bol bol çalışmak dışında bir şey yapmadım. Ve yeni yaşıma “Hamurcum”un heyecanı ve bloğumla başlıyorum. Fakat bu sene planladıklarım için bunlar sadece buzdağının görünen yüzü.

Bana şans dileyin…

Love,
Sinem

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply