Bozcaada Salhane Bar Açıldı

21 Eylül 2016
Bozcaada_Salhane_2016

Yıllardır açılmasını hayal ettiğim Bozcaada Salhane 2016 yılında açıldı. Daha önceki yazılarımda da yazmıştım eskiden çok güzel bir bar olan Salhane Belediye ile sahibinin anlaşamaması yüzünden yıllardır kapalıydı. Bu sene nasıl olduysa anlaşılmış ve açılmış. Peki, eskisi kadar hareketli miydi?

dsc_0142

Öncelikle şunu açıkça belirteyim ben de hareketli zamanlarına yetişemedim. Hep acaba açık olsa nasıl olurdu dediğim Salhane’yi bu açık görünce çok sevindim. Fakat gittiğim haftanın çok rüzgarlı olmasından dolayı ne oturabildim ne de keyfini çıkartabildim.

dsc_0127

Ada halkının çoğunluğu istemesede adaya gelen gençlerin 3. gün sıkılmasını önlemek için birçok kişi buranın açık olması gerektiğini düşünüyor. Ben hayatımda hiçbir dönemde barda çılgınca eğlenen ya da bundan zevk alan bir insan olmadığım için benim için fark etmez. Ben eğlenceyi Alsancak Sokak’ta rakı, balık ve bol muhabbette buluyorum. Fakat eğlenmek isteyenlerin hakkını verebileceği bir yer olmasının da hiç sakıncası olduğunu düşünmüyorum. O nedenle şunu çok net söylemeliyim ki ada içinde fark etmemeli. Çünkü konumu neredeyse hiçbir evi ve pansiyonu rahatsız etmeyecek kadar dışarıda kalıyor. Kalenin arkasında harika bir manzarası var. Sabaha kadar eğlenmek içinde ideal.

dsc_0129dsc_0139dsc_0153

Salhane ile ilgili tek üzüldüğüm şey belediyenin gereksiz bir hareket yapıp iskeleyi kaldırmayı şart koşması oldu. Denizin en güzel yeşilini fotoğraflayacağım ve sabahın 7’sinde denize giremediğim için biraz kızgınım. Neymiş sarhoş denize düşerlermiş. Sarhoş olduktan sonra iskele olmadanda denize düşülür 🙂 gereksiz rahatsızlık başka bir şey değil. Umarım seneye bu kararlarından vazgeçerler. İskeledense geriye sadece merdiveni ve boş demirleri kalmış.

dsc_0145dsc_0138

Bakalım seneye Salhane hala açık olacak mı? Eski yıllarda açık olduğunda merkezde bu kadar fazla balıkçı ve cafe olmadığı için daha çok tercih ediliyormuş ama şimdi rekabet fazla. Her ne kadar Polente dışında –ki onunda fazla hareketli bir bar olduğu söylenemez (mecburen yoksa gayet olurlar)- bar olmasa da iş yapıp yapmayacağını ya da eğlenmek isteyenlerin adada 3 gün yerine 7 gün kalmayı tercih edecekleri kadar bağlayıcı olacak mı göreceğiz.

Bense adaya huzuru koklamaya gittiğim için yine sabahın 7’sinde denize girmek için uğrayacağım. Akşam ararsanız söyle bir uğrar sonra kendi sokaklarıma geçerim.

Love,

Sinem

Eskiden nasıldı görmek için tıkla! 

dsc02850

 

 

 

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Gamze 21 Eylül 2016 at 16:45

    Harika bir blogger 🙂

    Her yeni yazını heyecan ve merakla bekliyorum, bir insan duygularını en güzel ve en duru şekilde ancak bu kadar yansıtabilir okurken resmen benide gittiğin yerelere götürüp her yerde yaşatıyorsun.

    Güzel yazılarını merakla bekliyorumm 🙂

  • Leave a Reply