Bozcaada Beylik Koyu

20 Eylül 2016
Bozcaada_Beylik_Koyu

Senelerdir hep ertelediğim bir koydu Bozcaada Beylik Koyu! Zaten bundan 3 sene öncesine kadar –Mercy God isimli kuru yük gemisi karaya vurana kadar- ada yerlileri ve müdavimleri dışında pek de kimsenin gitmediği bir koydu.

dsc_0306dsc_0369dsc_0395

İşte her şey o soğan –bazılarına göre sarımsak- gemisi ile başladı. Ne zaman gemi karaya vurdu harika fotoğraflar çekilir oldu, fonda koca bir gemi, gemiden sarkan salıncak ve merdivenlerde verilen pozlarla anlam buldu sanki koy! Aslında hep oradaydı ama Ayazma’nın etrafındaki tesisler ve şemsiye şezlong gibi konforlu şeyler olmadığı için ya da Akvaryum Koyu gibi rengarenk balıklarla yüzülmediği için ve en fazlada denizi oldukça taşlı olduğu için tercih edilmiyordu.

dsc_0298dsc_0287

Benim tercih etmeme sebebim ise ada sularına göre oldukça ılık bir deniz olmasından ve Ayazma kadar aşık olmadığımdan kaynaklanıyordu. Bu sene artık ısrarlara dayanamadığım için gittim ve gerçekten en güzel pozları da verdim tabii ki. Yine haklı nedenlerimden dolayı sallanamadım, gemiye çıkamadım ama etrafında gezmeyi ihmal etmedim. Ben Ayazma sonrası, adadaki Akvaryum dışındaki tüm koylara yaptığımın aynısını yaparak şöyle bir uğrayıp iki saat geçirdim.

dsc_0319dsc_0401

Buraya giderken yanınıza yiyecek, içecek hatta mutlaka şarap almalısınız. Sakin bir öğleden sonrası için güzel bir seçenek ama serinlemek için güzel bir seçenek değil. Zaten poz verenler dışında genelde küçük çocukları olanlar tercih ediyor. Ben de bol bol fotoğraf çektiğime göre önümüzdeki sene gider miyim, hayır hiç sanmıyorum.

dsc_0365

Love,

Sinem

Kimono: Vintage; Şapka: H&M;Gözlük; Hugo Boss

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply